Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła - 27 października 2019 r.

27/10/2019 | Administrator

• 28 X - święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
• W tym tygodniu: I czwartek m-cz: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele;
• W I piątek m-ca, ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie odwiedzin chorych, Msze św. w kościele o godz. 9:00 i 10:30. O godz. 12:00 wyruszy procesja z kościoła na cmentarz i Msza św. na cmentarzu. Od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy.
• W I sobotę miesiąca Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 9:00 i 17:30., różaniec wynagradzający i modlitwy za zmarłych o godz. 17:00, w I niedzielę m-ca po Mszy św. o 9:00 wystawienie i adoracja NS

1. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w czwartek 31 października o godz. 19.15. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

2. Do 8 XI trwać będzie oktawa podczas, której można za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą uzyskać odpust i ofiarować go tylko za zmarłych.

3. Na cmentarzu 1 XI zbiórka ofiar na WSD w Łodzi.

4. Ks. Proboszcz Paweł z Kalonki zaprasza na Mszę św. i muzyczne zaduszki w sobotę 02.11 o godz. 18.00. Tym razem gościem będzie zespół „Trio łódzko chojnowskie”, który zaprezentuje piosenki z repertuaru śp. Jacka Kaczmarskiego oraz własne utwory do jego poezji. Ze względu na trwające w nowym kościele prace instalatorskie w tym roku zarówno Msza św. za zmarłych muzyków jak muzyczne zaduszki odbędą się w kaplicy. A zatem liczba miejsc jest ograniczona.

5. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne.

6. Podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla rodziców młodzieży, która przystąpiła do bierzmowania, a także dla mieszkańców Janinowa i Buczku. Podziękowania dla państwa Małgorzaty i Konrada za piękne kompozycje kwiatowe na bierzmowanie i wizytację.