Ogłoszenia parafialne III Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019 r.

27/01/2019 | Administrator

• 28 I św. Tomasza z Akwinu pr i dK
• 31 I św. Jana Bosko, pr
• W tym tygodniu I piątek m-ca, odwiedziny chorych od 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy.
• 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, pierwsza sobota m-ca, o godz.17:00 Różaniec wynagradzający, o 17:30 Msza św. z obrzędem błogosławieństwa świec. Dzień Życia Konsekrowanego i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Arch. Łódzkiej.
• 3 II Niedziela miesięcznej adoracji Najśw. Sakramentu. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja NS.

1. Dzisiaj Mszę św. o godz. 16:30 ubogaci śpiewem zespół Magnifikat z Kalonki. Przy okazji występu będzie można wesprzeć fundację „Ciepło serc”.

2. Jutro na cmentarzu i placu przykościelnym będą wycinane drzewa. Proszę o zachowanie ostrożności, jak również nie parkowanie aut w górnej części parkingu. Na usunięcie drzew została udzielona zgoda z Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i z Gminy Nowosolna.

3. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam osoby chętne do pomocy przy rozebraniu choinek i dekoracji bożonarodzeniowej.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

5. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w niedzielę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

6. Podziękowania dla mieszkańców Moskwy za piękne kwiaty i sprzątanie kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa.

7. Od Nowego Roku Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17:30.