Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła 26 września 2021r.

26/09/2021 | Administrator

• 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, pr
• 28 września wpomnienie św. Wacława, m
• 29 września święto św Arch. Michała, Gabriela i Rafała tego dnia o 17:30 wystawienie NS, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i możliwość przyjęcia Komunii Św.
• 30 września wspomnienie św. Hieronima, pr i dK
• 1 października wspomnienie św Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK, rozpoczniemy tego dnia nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 16:00.
• 2 października wspomnienie św. Aniołów Stróżów
• W tym tygodniu: I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy, W I sobotę miesiąca o godz. 17:00 różaniec wynagradzający.
• W przyszłą niedzielę zbiórka na WSD w Łodzi.

1. Dzisiaj w Kalonce o godz. 12:15 suma odpustowa z racji wspomnienia w czwartek św. Ojca Pio.

2. „Koronka na ulicach”, jak co roku, zgromadzi nas na modlitwie przy Krzyżu na dole parkingu dnia 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

3. Od niedzieli 12 września do niedzieli 3 października włącznie będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po tym terminie listy zostaną zamknięte. Od 3 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

4. Została wymieniona na cmentarzu furtka od strony północnej za co składam ogromne podziękowania Panom: Janowi Rojkowi, Andrzejowi Rojkowi i Józefowi Sołdonowi. Od jutra rozpoczną się na cmentarzu prace związane z rewitalizacją głównej alei. Bardzo proszę o ostrożność i wchodzenie w tym czasie na cmentarz innymi wejściami. W połowie października zostaną usunięte drzewa, które zagrażają zniszczeniu pomników. Na te działania otrzymaliśmy pozwolenie z Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, a także naszej Gminy.

5. Należą się też podziękowania mieszkańcom Warszewic za szczegółowe sprzątanie kościoła i przepiękne kwiaty. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.