Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r.

26/07/2020 | Administrator

• Dzisiaj w Brzezinach uroczystość św. Anny - Głównej Patronki Miasta
• 29 lipca - wspomnienie św. Marty
• 31 lipca - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, pr
• 1 sierpnia - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dK, 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwsza sobota mięsiąca - różaniec wynagradzający o godz. 17:00

1. Z ministrantami w dniach 21-22 lipca obyliśmy wyprawę rowerową do Spały. Dziękuję za modlitwę i wsparcie.

2. W sobotę 25 lipca na godz. 9:00 zapraszam chętnych do pomocy przy ociepleniu organistówki. Dziękuję za pomoc przy obrabianiu okien osobom: Jarosławowi Prostańskiemu, Janowi Nockowskiemu, Józefowi Sołdonowi, Markowi Adamczewskiemu, Wojciechowi Kaplińskiemu i ministrantowi Kacprowi Borysowi.

3. Z racji na dzień św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujący odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Proszę od strony parkingu w kierunku ulicy przed schodami kościoła przejeżdżać pojazdami, które wraz z kierowcami zostaną pobłogosławione.

4. Dzięki pomocy Pawła Batolika zostało dokończone malowanie parkanu i pomalowana kruchta, na którą farby ofiarował pan Józef Kurzejemski. Bóg zapłać.

5. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego parafialnego odpustu na który został zaproszony Abp Senior Władysław Ziółek. Z tej racji zapraszam w czwartek 30 lipca, na godz. 18:30, na spotkanie w ogrodzie parafialnym Radę Parafialną i przedstawicieli Strażaków na czele z Druhem Prezesem Michałem Nowackim.

6. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty dla mieszkańców Janowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Plichtowa - na niedzielę 2 sierpnia, mieszkańcy Bogini - na niedzielę 9 sierpnia i Odpust Parafialny.