Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

26/05/2019 | Administrator

• Nabożeństwa Majowe w dni powszechne o godz. 17:15, w niedzielę i uroczystości o godz. 16:15.
• 29 V wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
• 31 V święto Nawiedzenia NMP, rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego
• 1 VI wspomnienie św. Justyna m., Międzynarodowy Dzień Dziecka, pierwsza sobota m-ca, o godz.17:00 Różaniec wynagradzający i recytowana Litania Loretańska, o 17:30 Msza św. Jest lista na adorację pierwszopiątkową.
• 2 VI Niedziela miesięcznej adoracji Najśw. Sakramentu. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja NS.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych młodych, którzy już ten sakrament przyjęli, na Święto Młodych – BierzMówANie! Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca br. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Rozpoczęcie o godz. 15.00, planowane zakończenie o godz. 21.00

2. W sobotę 25 maja o godz. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi, reprezentacja naszej parafii uczestniczyła w święceniach kapłańskich 9 diakonów, wśród których był diakon Kamil. W naszej parafii prymicje ks. Kamila odbędą się 2 czerwca o godz. 12:00. Na wspólny prezent, który zostanie od nas wszystkich wręczony Neoprezbiterowi w dniu prymicji zebrano 1880 PLN.

3. 29 V w środę Nabożeństwo Majowe i Msza św. o godz. 9:00, nie będzie wieczornej Mszy św.

4. Na przełomie maja i czerwca gościć będziemy włoskiego stygmatyka – Brata Elia. W piątek 31 maja o godz. 18.00 odwiedzi parafię pw. św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach, natomiast w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00 – parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Justynowie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.

5. Po raz dwudziesty trzeci Pola Lednickie wypełnią się młodymi ludźmi. Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą na Lednicy odbędzie się 1 czerwca 2019 roku pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham”. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

6. Grupa teatralna „Na nowo…”, w skład której wchodzą osoby konsekrowane i młodzi Kościoła łódzkiego, zaprasza na spektakl ,,Przypatrzcie się powołaniu waszemu…”. Przedstawienie zostanie wystawione 2 czerwca o godz. 15.00 i 19.00 oraz 3 czerwca o godz. 19.00 w sali teatralnej Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34). Wstęp wolny.

7. Jest przeprowadzana zbiórka ofiar na remont zakrystii i remont organistówki, na której został zmodernizowany dach i położone pokrycie z blachy. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii.

8. W następną niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Podziękowania dla mieszkańców Byszew za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa