Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła 24 lipca 2021 r.

25/07/2021 | Administrator

• 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny.
• W Brzezinach uroczystość św. Anny, Głównej Patronki Miasta. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.
• 29 lipca wspomnienie św. Marty
• 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, pr

1. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedzielę 1 sierpnia o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Diecezji Łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.

2. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu. W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.

3. Zakończyły się prace związane z malowaniem dachu. Powierzchnia została umyta, odtłuszczona, położony został specjalny podkład, a następnie warstwa farby. Bardzo dziękuję panu Stanisławowi Kalużnemu, który podjął się realizacji tej ważnej inwestycji i ją sfinansował. Środki zebrane na ten cel przeznaczone zostaną na opłacenie montażu i dostrojenia organów, a także na planowaną za dwa lata inwestycję położenia w prezbiterium posadzki granitowej i jego pomalowania.

4. Dzisiaj 25 07 z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.

5. Zostały pomalowane ściany boczne w nawie głównej kościoła. Od jutra po Mszach św rozpoczynamy malowanie balustrady chóru, ściany za konfesjonałami i dużej kruchty. Zapraszam do pomocy.

6. Szczególne podziękowania dla Strażaków ze Skoszewskiej OSP za usunięcie przewróconej lipy na parkingu przykościelnym i usuwanie wszelkich zniszczeń spowodowanych przez burze. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że teren parkingu osiem lat temu został wydzierżawiony za zgodą Kurii, Gminie Nowosolna na okres 25 lat.

7. Od następnej niedzieli rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Również w tym dniu zostanie podany program Nowenny. Msze św w czasie Nowenny będą sprawowane o godz. 19:30

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Janowa. Dziękuję Młodym z wczorajszego ślubu za przepiękne kwiaty i zadbanie o posprzątanie konfetti, a pani Małgosi za wspaniałe kompozycje bukietów.