Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocy 25 kwietnia 2021 r.

25/04/2021 | Administrator

• 29 kwietnia Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz i dK, Patronki Europy
• W pierwszą sobotę m-ca o godz. 17:00 różaniec wynagradzający i recytowana Litania Loretańska. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. W uroczystość 3 maja Nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św. O 9:00 tego dnia będzie jeszcze Msza św o godz. 12:00 w intencji OSP ze Starych Skoszew z racji dnia patronalnego św. Floriana. Nie będzie Mszy popołudniowej.

1. W ubiegłą niedzielę na plebanii odbyło się spotkanie osób należących do Rady Parafialnej. Zatwierdzono projekt witraży, które będą umieszczone na chórze. W związku z naprawą organów i planowanym malowaniem dachu kościoła, podjęto postanowienie o przeprowadzeniu zbiórki na początku czerwca. Proponowana składka to 100 PLN od rodziny. Będzie ona poprzedzona listem do parafian opisującym dotychczas zrealizowane inwestycje i planowane w następnych latach.

2. Zorganizowanie uroczystości I Komunii św. w terminie wiosennym jest możliwe przy zachowaniu przepisów sanitarnych w związku z epidemią korona-wirusa. Zachęcamy zatem, aby po uzgodnieniu z rodzicami dzieci Msze św. I Komunijne organizować w mniejszych grupach w niedziele lub inne dni tygodnia. Możliwe jest także organizowanie uroczystości I Komunii św. dla kilkorga lub pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny. Do Księdza Proboszcza należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia.
Ks. Hubert Kempiński
Sekretarz Wydziału Duszpasterstwa
Archidiecezji Łódzkiej

3. 23 kwietnia w piątek wieczorem po Mszy św była celebrowana w naszym kościele Droga Światła prowadzona przez WNMP. Dziękuję za jej przygotowanie i oprawę muzyczną.

4. W piątek 30 kwietnia po Mszy św o 17:30 zapraszam na krótkie spotkanie w plebanii mężczyzn, którzy zadeklarowali się odmawiać różaniec w ramach Żywego Różańca. Pragniemy od 1 maja, w Roku św. Józefa, rozpocząć to dzieło.

5. Zapraszam chętnych do malowania chóru. Proszę o kontakt w zakrystii w celu uzgodnienia szczegółów. Zostały przez Pana Józefa Kurzejamskiego dostarczone farby. Są specjalne wałki.

6. Dziękuję Panu Janowi Nockowskiemu za naprawę oświetlenia korony Matki Bożej i oświetlenia mozaiki Matki Bożej Skoszewskiej.

7. Trwają prace przy montowaniu organów. Został dostarczony specjały silnik z wentylatorem umożliwiającym wytworzenia ciśnienia w miechu. Na przełomie maja i czerwca zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji..

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Warszewic. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.