Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła 24 października 2021r.

24/10/2021 | Administrator

• 18 października święto św. Szymona i Judy Tadeusza, app

1. Dokonujemy dzisiaj inauguracji XVI Synodu powszechnego Kościoła poprzez intronizację Pisma Świętego. W środy po Mszy Św. wieczornej, w ramach cotygodniowych spotkań „Wspólnoty w Sercu Maryi” podejmować będziemy tematy synodalne. Zapraszam chętnych na te spotkania.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną. Z tej racji zbiórka ofiara na potrzeby misji.

3. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 31 października o godz. 20.00.

4. Będzie projekcja filmu dokumentalnego o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej w Łódzkim Domu Kultury w następujące dni: 30 października o godz. 16.00 oraz 31 października o godz. 15.30. Bilety do nabycia w kasie ŁDK lub przez internet: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna.

5. 29 października o godz. 18:15 odbędzie się różaniec prowadzony przez WNMP dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po tej modlitwie krótkie spotkanie.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada o godz. 9:00 Msza św. W kościele, o godz. 12:00 Msza św. Na cmentarzu poprzedzona procesją z kościoła o godz. 11:30 z wyczytaniem wypominków. Bardzo proszę o składanie wypalonych zniczy i suchych kwiatów w odpowiednie miejsca. Nieraz śmieci zostawiane są w różnych, nieprzeznaczonych do tego miejscach. Niestety wystąpiły trzytygodniowe opóźnienia związane z renowacją głównej cmentarnej alei. Mam nadzieję, że w tym tygodniu pracę zostaną wykonane.

7. Należą się też podziękowania mieszkańcom Sierżni za szczegółowe sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze, cmentarzu i z Rosyjki.