Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

24/03/2019 | Administrator

• Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:30
• 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.

2. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnej w Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.

3. Po raz szósty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która „polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 29-30 marca 2019 r. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej: piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 21.00; sobota – Msza św.: godz.18.00 Łódź: Bazylika Archikatedralna; kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej (Teofilów) Piotrków Trybunalski: kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 19.00; sobota – Msza św.: godz.18.00 Łask: Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej

4. Rozpoczęły się zapisy na dwudniową pielgrzymkę (sobota i niedziela) w dniach 27 i 28 kwietnia br. do grobu bł męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, Drohiczyna, Siemiatycz, Góry Grabarki, Sokółki, Supraśli i Świętej Wody (Wasilkowa). Nocleg w „Bobrowej Dolinie” niedaleko Białegostoku. Koszt 260 PLN. Zaliczka przy zapisie 100 PLN. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.

5. 29 III odbędą się dwie Drogi Krzyżowe: o 17:30 i o 20:00 z naszej parafii do parafii w Kalonce. Tam będzie podstawiony autokar, który odwiezie nas po nabożeństwie.

6. Dzisiaj zakończenie parafialnych rekolekcji. Dziękuję Ojcu Karolowi za słowo do nas skierowane i świadectwo życia.

7. 09 IV wtorek dla uczniów klas VII, VIII i GIM zbiórka o godz. 8:00 na placu przed naszym kościołem i wyjazd na „Arenę Młodych”, powrót około 15:00. Zapisy w szkole i w zakrystii dla uczniów GIM.

8. Poszukiwany jest dom do wynajęcia dla 5-osobowej rodziny, która wraca z Irlandii i pragnie wybudować się w Bartolinie, a także mieszkanie do wynajęcia dla mężczyzny w trudnej sytuacji lokalowej. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

9. Podziękowania dla mieszkańców Bartolina za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła.