Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2020 r.

23/08/2020 | Administrator

• 24 sierpnia - święto św. Bartłomieja
• 26 sierpnia - uroczystość MB Częstochowskiej
• 27 sierpnia - wspomnienie św. Moniki
• 28 sierpnia - wspomnienie św. Augustyna
• 29 sierpnia - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. W wyniku eksplozji w porcie stolicy Libanu – Bejrucie, zniszczeniu uległa spora część miasta. Śmierć w wyniku eksplozji poniosło ponad 140 osób, rannych jest już ponad 4000 ludzi, a szacuje się, że około 300 tysięcy mieszkańców pozostało bez dachu nad głową. W tym kraju cierpiącym z powodu głębokiego kryzysu ekonomicznego i politycznego, eksplozja na niewyobrażalną skalę dokłada cierpienia cierpiącym już ludziom. Z tej racji dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek.

2. Z okazji 100. rocznicy powstania diecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku.  Wyjazd dekanalny organizowany przez ks. Proboszcza par. MB Częstochowskiej w Brzezinach. Lista na zapisy w zakrystii
Program pielgrzymki
godz. 11.00 – Bazylika Prymasowska
– powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski
– konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
– Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski
13.00 – wspólny dla wszystkich obiad
14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Po zwiedzaniu istnieje możliwość przejazdu swoimi autokarami i zwiedzania dwóch miejsc:
– przeprawa promem (dodatkowy koszt) w grupach po 50 osób i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim
– Pola Lednickie, gdzie odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Młodych.

3. Parafialne Dożynki, odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, będą stoiska z poszczególnych miejscowości. Zapraszam we wtorek 25.08 po Mszy św. Około 18:50 na spotkanie organizacyjne osoby, które mogą przyczynić się do zrealizowania tych dziękczynnych uroczystości.

4. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła dla mieszkańców Borchówki.