Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła - 23 czerwca 2019 r.

23/06/2019 | Administrator

• Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszechne o godz. 17:15, w niedzielę i uroczystości o godz. 16:15.
• 24 VI uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela
• 27 VI we czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, na Mszy św. o 17:30 obrzęd błogosławieństwa wianków.
• 28 VI w piątek Uroczystość NSJ, można spożywać pokarmy mięsne
• 29 VI w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej

1. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny...”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa.

2. Dzisiaj, przy organistówce, odbędzie się „piknik trzeźwościowy” zorganizowany przez grupy AA ze Strykowa, Głowna, Dmosina i Brzezin. Po mszy św. o 12:00 zapraszamy na grila.

3. Po Mszy Św. O 16:30 z grupą ministrantów i szafarzem p. Dariuszem Mroczkiem wyjeżdżamy do Rycerki Górnej. Wrócimy w środę późnym wieczorem. W tym czasie będzie mnie zastępował - ks. Kamil Siuta.

4. Siostry Salezjanki prowadzą od wielu lat dom dziecka będący częścią Ochronki Bałuckiej. Fundusze, które otrzymuje placówka, nie wystarczają na utrzymanie dzieci. Podopieczni sióstr to najczęściej osoby, które zaznały w życiu wiele cierpienia. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby te lata dzieciństwa i młodości, które przeżywają obecnie, były jak najbardziej bogate w dobre wydarzenia, które będą mogły owocować na przyszłość. W związku z tym Siostry Salezjanki oraz kadra placówki zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie materialne. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, po wszystkich Mszach Świętych, młodzież będzie rozprowadzała samodzielnie wykonane prace plastyczne i wypieki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego.

5. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które przeżywały pierwszą Komunii Św. za dar ołtarza - 4 fioletowe stuły i kołatki. Dziękuję jeszcze raz Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębokiego przeżycia przez naszą wspólnotę parafialną Uroczystości Bożego Ciała: służbie liturgicznej, Straży z OSP, orkiestrze, wszystkim niosącym chorągwie, przede wszystkim osobom, które przygotowały ołtarze i przyozdobiły trasę procesji. Szczególne podziękowania dla Pana Józefa Kurzejamskiego za ufundowanie i instalację Krzyża Misyjnego.

6. Jest przeprowadzana zbiórka ofiar na remont zakrystii i remont organistówki, na której został zmodernizowany dach i położone pokrycie z blachy. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii.

7. Podziękowania dla mieszkańców Janowa za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Głogowca i Byszew Majątku.