Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha Św. 23 maja 2021 r.

23/05/2021 | Administrator

• Rozpoczynamy w liturgii okres zwykły,
• 24 maja Święto NMP Matki Kościoła,
• 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri, pr; Dzień Matki, w czasie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy będziemy modlić o zdrowie, opiekę Naszej Skoszewskiej Mamy dla naszych mam, a zmarłe by cieszyły się życiem wiecznym Królestwie Bożym.
• 27 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 29 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom.

2. 25 maja o godz. 18:30, rozpocznie się w Teodorowie Nabożeństwo Majowe połączone z Eucharystią.

3. Dnia 30 maja o godz. 10:30 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunię Św. 26 i 27 maja o godz. 18:15 odbędą się próby przed tym wydarzeniem, natomiast w piątek 28 maja o godz. 16:00 będzie spowiedź dzieci i rodziców połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

4. Dziękuję Panu Wojciechowi Gunarskiemu za użyczenie rusztowania niezbędnego przy pracach renowacyjnych prowadzonych na chórze. Dziękuję za pomalowanie chóru panom: Dariuszowi Mroczkowi, Janowi Nockowskiemu, Wincentemu Musiał i Sławkowi Adamczewskiemu.

5. Zostały w piątek zamontowane na chórze witraże ze Św. Janem Pawłem II, bł. Stefanem kardynałem Wyszyńskim i bł męczennikiem ks. Jerzym Popiełuszko.

6. Trwają prace przy montowaniu organów. Zostały podłączone głosy Subbasu do kontuaru. Sam kontuar został rozebrany i jest w tracie czyszczenia i przygotowani do wieloletniej gry na nim. Na przełomie maja i czerwca, przy uwzględnieniu warunków pogodowych, zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Jest to konieczna inwestycja bez której pozostałe prace wewnętrz kościoła mogą zostać zmarnowane. Na ten cel na początku czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar w parafii. Proponowana kwota to 100 PLN od rodziny. Każdego zainteresowanego proszę o złożenie ofiary jaką uważa za stosowną . Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji

7. Serdeczne podziękowania dla Państwa Małgorzaty i Grzegorza Jasińskich a także Elżbiety i Sławomira Jareckich za przygotowanie dekoracji na Uroczystość Zesłania Ducha Św. i rocznicę I Komunii.

8. Dnia 3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o rozpoczęcie przygotowania 4 ołtarzy, abyśmy z największą czcią oddali chwałę obecnemu w Najświętszym Sakramencie Bożemu Synowi. Na Mszę św. I procesje O godz. 11:00 został zaproszony ks. Dr Tomasz Liszewski pełniący posługę w Ognisku Miłości w Olszy.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Sierżni i Rodzicom Dzieci przyżwajatcych rocznicę. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Św.