Ogłoszenia parafialne VII Niedziela zwykła – 23 lutego 2020 r.

23/02/2020 | Administrator

• 26 lutego Środa Popielcowa. Rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze św. Z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do 3 w tym jeden do syta. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Arch. Łódz.
• W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30, po nim Msza św.
• 1 marca po Mszy św. O godz. 9:00 Adoracja NS, jest to Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów AŁ. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 16:30 z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który bę-dziemy przeżywać pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości

2. Wydział Duszpasterstwa oraz grupa młodzieżowa ,,Młodzi Apostołowie” zapraszają na Chrześcijańskie Ostatki we wtorek 25 lutego o godz. 19.00 do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. O północy będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. z posypaniem głów popiołem.

3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza na spotkanie 25 lutego o godz. 19.00 w parafii Św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Eucharystii wykład ks. dr. Waldemara Bartochy adiunkta UKSW w Warszawie: „Biskup i liturgia w eklezjologii papieży XXI wieku”.

4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych dla kobiet, które odbędą się w dniach 4-5 marca w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27). Rekolekcje O Bogu, który pięknie marzy o kobiecie poprowa-dzą s. Anna Maria Pudełko AP (apostolinka) i s. Judyta Pudełko PDDM (uczennica Bo-skiego Mistrza), a nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 19.00.

5. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wy-darzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w taki sposób współgospodarzami tego wydarzenia.

6. „Grzechy nadużyć seksualnych w stosunku do nieletnich ze strony członków ducho-wieństwa są wstrząsem dla wiary w Boga i pokładanej w Nim nadziei" zauważa papież Franciszek, wyznając, że modli się o „łaskę, by Kościół płakał i zadośćuczynił za swoich synów i córki, którzy zdradzili swoją misję, którzy dopuścili się nadużyć w stosunku do niewinnych osób”. Kościół w Polsce podejmuje to wezwanie Papieża Franciszka w spo-sób szczególny w pierwszy piątek Wielkiego Postu, który decyzją Episkopatu Polski ob-chodzony jest jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

7. Odbywają się zapisy na wyjazd 7 marca br. do Czerwińska nad Wisłą na Misterium Mę-ki Pańskiej. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 10:00, wyjazd o godz. 8:00, koszt 50 PLN

8. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Starych Skoszew za Rzeką, w następnej Kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic Dużych i Warszewic Kolonii