Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrystusa Króla 22 listopada 2020 r.

22/11/2020 | Administrator

• 24 XI wspomnienie św męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

1. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN i kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 25 PLN. Zachęcam także do nabywania breloczków i magnesów.

2. Dzisiaj do puszek przed kościołem będzie zbiórka ofiar na monument-pomnik dla parafian, którzy przez ponad 620 lat tworzyli naszą parafię i kapłanów w niej pracujących, szczególnie tych podejmujących służbę od początku XX wieku. Monument zostanie postawiony przy Krzyżu przy kościele.

3. Uroczystością Chrystusa Króla rozpoczynamy ostani tydzień roku liturgicznego. Na Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Po Mszy św. o godz. 9:00 będzie wystawienie NS, litania do Najś. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czas Adwentu, a wraz z nim Msze św Roratnie o godz. 7:30.

4. Bardzo dziękuję rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa, za sponsorowanie okrągłego witraża Trójcy Przenajświętszej - zostanie on umieszczony w transepcie po prawej stronie. Po lewej stronie zostanie umieszczony witraż Ducha św., na który również owa rodzina przekazała część funduszy - w sumie 10 tyś PLN, pozostałą część dołożę osobiście. Witraże zostaną wykonane do Świąt Bożego Narodzenia.

5. Od początku Adwentu ruszy akcja „Drzewko Miłosierdzia”. W ubiegłym roku udało się przygotować ponad 90 paczek.

6. Bardzo dziękuję pani Dyrektor Zofii Okońskiej i pani Pedagog Monice Ruszkiewicz za zorganizowanie wraz w wieloma innymi osobami akcji „Pomoc dla Seniora”. Zebrano 540 PLN. W akcję włączyły się między innymi: MONIKA ANNA PAWLACZEK, AGNIESZKA RABIEGA-PRZYŁĘCKA, ADAM CIESIELSKI, AGNIESZKA OBŁOG, AGNIESZKA MARIA CUKIERSKA, Renata i Jan Krzekszewscy, za co ogromnie dziękuję. W ramach akcji, u jednej z naszych parafianek zostaje zbudowana łazienka z toaletą.

7. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Starych Skoszew za Rzeką.