Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela zwykła 22 sierpnia 2021r.

22/08/2021 | Administrator

• 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, ap
• 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej
• 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki
• 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, bp i dK

1. Z okazji naszego parafialnego odpustu składam serdeczne podziękowania:Panu Bogu za jego Ojcowską troskę i nieustanne błogosławieństwo dla naszej parafii. Maryi naszej Patronce za jej macierzyńską opiekę, szczególnie w czasie epidemii. Pragnę podziękować za zaangażowanie w prace w kościele, wokół kościoła i wokół plebanii. Dziękuję za pielęgnowanie roślin pani Ewie Kowalskiej. Na ręce Pani Dyrektor Zofii Okońskiej składam podziękowania za współpracę ze SP w Starych Skoszewach i wypożyczenie ławek, automatu do dezynfekcji i przygotowanie punktu medycznego. Dziękuję Druhnom i Druhom z OSP za przeniesienie ławek i stołów, szczególnie panu Mariuszowi Lesiakowi z synem Szymonem za ich przywiezienie. Dziękuję służbie liturgicznej za zaangażowanie w czasie nowenny i liturgii odpustowej. Wielkie brawa dla pana organisty Wincentego Musiał za piękną grę na nowych organach, a także dla naszej parafialnej orkiestry - grali wspaniale, szczególnie pieśni patriotyczne i w nowych strojach wyglądali znakomicie. Za wszelkie prace porządkowe i gospodarcze dziękuję Pani Marzenie Stęcel. Dziękuję Panu Bogdanowi Sawickiemu za umycie kostki na schodach. Podziękowania dla Pań za przygotowanie stoiska z ciastami i wszystkim osobom, które dostarczyły słodkości na odpust. Ofiary zebrane na stoisku w wysokości 2160 PLN (2018 - 2164PLN, 2019 - 2353PLN, 2020 - 1830PLN) przeznaczone będą na położenie kostki na głównej alei cmentarza. Osoby ze WNMatkiPana prowadziły stoisko z bukietami i dewocjonaliami, za co ogromnie dziękuję. Zebrano 1011,50 PLN, które pozostają do dyspozycji Wspólnoty. Z różnych stoisk zebrano 460 PLN na potrzeby naszego Sanktuarium. Nie sposób wymienić wszystkich, którym należą się podziękowania, niech dobry Bóg udzieli łaski całej naszej Wspólnocie parafialnej i wszystkim pielgrzymom.

2. Parafialne Dożynki odbędą się 5 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej biesiada na placu za organistówką wraz z występem Pani Anny Cymerman. Zachęcam do przygotowania stoisk z poszczególnych miejscowości, a także przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostaną pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony będzie niejako kontynuacją parafialnego Odpustu. Zapraszam przedstawicieli grup parafialnych: Rady Parafialnej, OSP, Orkiestry, WNMP, scholi 18+ i wszystkich zainteresowanych przygotowaniem we wtorek 24 08 na spotkanie organizacyjne do plebanii na godz. 18:45.

3. Polecam naszej modlitwie pielgrzymów, którzy wyruszyli pieszo do Częstochowy. Z naszej parafii poszło 20 osób.

4. Należą się też podziękowania za szczegółowe sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła dla mieszkańców Bogini. Pani Małgorzacie dziękuję za kwiaty i dekoracje. W czasie przygotowań do odpustu został poddany renowacji przykościelny parking za co składam ogromne podziękowania naszej gminie. W następnej kolejności służbę w sprzątaniu podejmą mieszkańcy Borchówki.

5.