Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 r.

22/03/2020 | Administrator

• Dzisiaj Gorzkie Żale są odwołane zgodnie z zarządzeniem kurii, o godz. 16:30 Msza św.
• Odwołane są również nabożeństwa Drogi Krzyżowej
• 25 marca w środę Uroczystość Zwiastowania, w czasie liturgii będzie możliwość złożenia deklaracji duchowej adopcji, formularze są do pobrania w zakrystii

1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego:
W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego. Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna. Serdecznie wszystkim błogosławię.

+ Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

2. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

3. Dzień Chorych będzie 3 kwietnia w Pierwszy Piątek Miesiąca

4. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła , a także posadzenie kwiatów przy kapliczce i krzyżu dla mieszkańców Bartolina i Warszewic Małych. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.