Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 21 listopada 2021r.

21/11/2021 | Administrator

• 22 listopada wspomnienie św Cecylii, dz i m,
• Najlepsze życzenia dla naszej orkiestry, zespołu, scholii i Pana Organisty z racji wspomnienia Ich Patronki.
• 24 listopada wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, mm

1. Dzisiaj zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na położenie podłogi granitowej w prezbiterium i jego renowację.

2. Dzisiaj Ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD, będą je zbierać klerycy, którzy przyjechali do naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po tej Mszy św krótkie spotkanie z rodzicami.

3. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek.

4. 04 XII w sobotę o godz. 17:30 odpust św. Barbary, który poprowadzi ks. Prałat Zbigniew Tracz, kanclerz Łódzkiej Kurii Metropolitarnej. Przybędą również kapłani z dekanatu. Już teraz gorąco zapraszam.

5. Można w kruchcie ze stolika zabrać jeszcze „tytkę miłosierdzia”, jeżeli zabraknie toreb to można składać dary dla potrzebujących we własnej torbie. Od I niedzieli adwentu ruszy tradycyjnie akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 12 XII włącznie. Będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 5 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 13 PLN).

6. Zakończyły się, przewidziane na ten rok, w prace renowacyjne głównej alei cmentarnej. Została położona nowa kostka i zainstalowany odpływ wody opadowej. Bardzo dziękuję Panom Gabrielowi i Wojciechowi za wykonane rzetelnie i sprawnie prace w przeciwieństwie do poprzedniej firmy na której działania czekałem 2 m-ce, mimo wcześniejszych ustaleń. Dziękuję Panu Józefowi Kurzejamskiemu za nieodpłatne użyczenie ładowarki i wywóz dwóch ciężarówek gruzu. Na początku grudnia zostaną również wycięte drzewa, na które otrzymaliśmy pozwolenie z Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i naszej Gminy.

7. Z okazji 100-lecia archidiecezji łódzkiej, 27 listopada br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się pielgrzymka, na którą zaproszeni są muzycy kościelni (organiści, dyrygenci, kantorzy, chórzyści, schole, zespoły wokalno-instrumentalne) oraz zakrystianie. Program: godz. 11.00 – koncert organowy, godz. 11.15 – konferencja, godz. 12.00 – Eucharystia z abp. Grzegorzem Rysiem.

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką. Podziękowania Małgorzacie i Grzegorzowi Jasińskim za dekorację na dzisiejszą uroczystość. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Nowych Skoszew i Głogowca.