Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

21/03/2021 | Administrator

• Od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże i obrazy.
• Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

1. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15, a po nich Msza św.

2. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201). O godz. 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, o godz. 18.00 Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.

3. 25 III w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w Dzień Świętości Życia, na Mszy św. o godz. 17:30 będzie można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji, ze względu na obostrzenia epidemiczne poświęcenie medalików z wizerunkiem Matki Bożej dla dzieci z klas III zostaje przeniesione na inny termin.

4. W sklepiku parafialnym w cenie 20 PLN są do nabycia przepiękne, wykonane ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew - palmy na VI NW. Dochody ze sprzedaży przeznaczone będą na organy parafialne i wsparcie Koła Gospodyń.

5. Dziękuję za złożoną, bezimiennie ofiarę 1000 PLN na remont organów, dziękuję również za deklaracje sponsorowania witrażu na chórze, na którym będą umieszczeni: św. Jan Paweł II, bł Stefan kardynał Wyszyński i bł ks. Jerzy Popiełuszko. Dziękują za składane indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego - mieszkańcom: Bogini - 500 PLN, Warszewic - 220 PLN, Bartolina - 360 PLN, Starych Skoszew - 370 PLN. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii. Są również do poprania intencje Żywej Róży.

6. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wystawiona jest Księga Abstynencji, do której można zapisać się podejmując to dzieło na czas WP, m-ca, 6 m-cy, roku lub dożywotnio.

7. W piątek 26 III odbędą się Drogi Krzyżowe. Jedna wyruszy z Brzezin o godz. 21:00 - długość trasy to około 44 km, druga wyruszy po Mszy św. O godz. 18:00 w par. św. Marcina w Strykowie. Szczegóły są umieszczone w gablocie parafialnej, a ulotki na stoliku ze zniczami.

8. 27 III w sobotę o godz. 7:00 będzie Msza św. sprawowana przez Ks. Proboszcza Przemysława Górę z par św. Alberta w Łodzi wraz z Wojownikami MARYI, którzy przejdą Drogę Krzyżowa z Widzewa do naszego sanktuarium

9. Proszę o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, do których udam się ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną w najbliższy piątek 26 marca od godziny 9:00.

10. W przyszłą niedzielę podczas procesji wejścia poświęcenie palm. O godz. 9:00 procesję rozpoczniemy przy Krzyżu na parkingu przy sanktuarium.

11. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Byszew.