Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2020 r.

20/12/2020 | Administrator

• Msze św Roratnie w o godz. 7:30. Spowiedź w dni powszednie o godz. 07:00. We wtorek i środę spowiedź również od godz. 17:00 do 18:00.
• 24 XII Wigilia Bożego Narodzenia. W tradycji zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka o godz. 24:00. Zostanie poprzedzona śpiewaniem kolęd od godz. 23:00. 25 XII w Uroczystość Bożego Narodzenie oprócz Mszy św. o północy będą sprawowane Msze o godz. 9:00 i 12:00. Natomiast w sobotę 26 XII we wspomnienie św. Szczepana Msze św. o godz. 9:00, 12:00 i 16:30 z błogosławieństwem owsa.

1. Rozporządzenie arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w roku 2020/2021 (tekst na stronie głównej)

2. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN i kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 25 PLN. Zachęcam także do nabywania breloczków i magnesów. W zakrystii są opłatki. Dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich z Byszew przygotowane zostało sianko na stół wigilijny, jako „cegiełka” na monument upamiętniający naszych parafian i księży pracujących w naszej parafii.

3. W Uroczystość Chrystusa Króla na Mszach św. zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Dziękuję osobom, które podjęły tę posługę i za złożone ofiary mieszkańcom: Byszew Majątku - 170 PLN

4. Od początku Adwentu ruszyła akcja „Drzewko Miłosierdzia” i „Torba miłodzierdzoia”. W tym roku udało się rozprowadzić 50 serduszek. Dziękuję za wszelkie dary, część trafiła już do Domu w Byszewach Majątku, a także do Ochronki Bałuckiej.

5. Bardzo dziękuję rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa, za sponsorowanie okrągłego witraża Trójcy Przenajświętszej - został on wczoraj umieszczony w transepcie po prawej stronie. Po lewej stronie został wczoraj umieszczony witraż Ducha św., na który również owa rodzina przekazała część funduszy - w sumie 10 tyś PLN, pozostałą część dołożyłem osobiście. Dziękuję za pomoc przy ich zainstalowaniu Panom: Dariuszowi Mroczkowi i Janowi Nockowskiemu, a także Panu Janowi Sobierajskiemu za wypożyczenie rusztowania i pomoc.

6. Zapraszam do pomocy w ubieraniu żłóbka i choinek jutro na godz. 17:30.

7. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Jaroszek. Szczególne podziękowania dla osób, które wczoraj przygotowały świąteczne ozdoby do naszego kościoła. Wymienię imiona i nazwiska w czasie ogłoszeń w święta. Dziękuję Panu Edmundowi Skibińskiemu i mieszkańcom Buczku za dostarczenie choinek.