Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła 19 września 2021r.

19/09/2021 | Administrator

• 21 września święto św. Mateusza, ap i ew
• 23 września wpomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, pr, w niedzielę 26 09 odpust w parafii w Kalonce

1. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia archidiecezji łódzkiej 25 września w bazylice archikatedralnej spotkają się przedstawiciele zawodów medycznych oraz chorzy. O godz. 11.30 wykład ks. Pawła Sutowskiego na temat historii duszpasterstwa służby zdrowia archidiecezji łódzkiej, a o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Marka Marczaka.

2. W sobotę 25 września przypada 125. rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Z tej racji w tym dniu w Parznie Eucharystii o godz. 13.30 przewodniczył będzie ks. abp Grzegorz Ryś. W programie również konferencja Mirosława Wąsika pt.: Wanda znana i nieznana, wystawa oraz poczęstunek.

3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Rozpoczęcie w sobotę 25 września o godz. 15.30. Centralnej Eucharystii w niedzielę 26 września o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.

4. Duszpasterstwo Rolników zaprasza w niedzielę 26 września na jubileuszową pielgrzymkę rolników, sadowników oraz ogrodników do bazyliki archikatedralnej. Zaproszone są delegacje kilku osobowe z każdej, szczególnie wiejskiej parafii. (Delegacje, w miarę możliwości mogą przywieźć dar w postaci płodów ziemi ale nie wieńce). O godz. 12.00 konferencja ks. Jarosława Leśniaka na temat: Duszpasterstwo Rolników w Diecezji Łódzkiej na przestrzeni 100 lat jej istnienia. O godz. 12.30 Msza św. dziękczynna za plony.

5. Dzisiaj, z racji na wczorajsze święto św. Stanisława Kostki, na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Tego dnia rozpoczną się również w Brzezinach w par Podw. Krzyża Św. Rekolekcje ewangelizacyjne - plakat i program w gablocie.

6. Od niedzieli 12 września do niedzieli 3 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 3 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

7. Należą się też podziękowania mieszkańcom Warszewic za szczegółowe sprzątanie kościoła i przepiękne kwiaty.