Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

18/11/2018 | Administrator

• 20 XI św. Rafała Kalinowskiego
• 21 XI Ofiarowanie NMP
• 22 XI św. Cecylii, dz. i m.
• 24 XI św.męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

1. 18-go listopada w naszym kościele po mszy św. o godz. 12-tej. Wystąpi dziecięcy zespołu z Białorusi, który zaprezentuje program patriotyczny „ …żeby Polska była Polską”.

2. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 24 listopada w Archikatedrze Łódzkiej oraz w budynku Seminarium pod hasłem: „Niepolegli”. Zbiórka na wyjazd przed naszym kościołem o godz. 8:00.

3. Również w sobotę 24 listopada na Mszę św. na godzinę 16:30 przybędą osoby z Grupy AA, po Eucharystii w budynku organistówki odbędzie się otwarty meeting. Tego dnia na godzinę 19:00, do naszego Sanktuarium zostali zaproszeni kapłani z dekanatu brzezińskiego, aby przeżyć dzień skupienia, który rozpoczniemy modlitwą nieszporami, a następnie udamy się na plebanię. Zachęcam wszystkich braci i siostry do modlitwy za służbę liturgiczną, szafarzy, diakonów, kapłanów i biskupów.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD w Łodzi.

5. Zachęcam do nabywania parafialnego kalendarza - cegiełki. Zdjęcia do kalendarza wykonał Diakon Kamil.

6. W zakrystii został zainstalowany system ogrzewania podłogowego, a także panele podłogowe. Za wykonanie, nieodpłatnie, tej pracy bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Sośnickiemu.

7. Można jeszcze w kruchcie kościoła pobrać Torbę Miłosierdzia tzw „Tytkę”. Za przyniesione w nich dary serdeczne Bóg zapłać.

8. W związku z listopadową zbiórką ofiar na maty grzewcze, listy do poszczególnych miejscowości są do odbioru w zakrystii.

9. Podziękowania dla mieszkańców Warszewic za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku.