Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła 18 października 2020 r.

18/10/2020 | Administrator

• 20 X wsp. Św. Jana Kantego, pr
• 22 X wsp św. Jana Pawła II, pap

1. Dzisiaj zbiórka ofiar na Misje

2. Od 1 października przyjmowane są intencje i wypominki na nowy rok 2021.

3. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkania przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży w wieku 17-21 lat. Propozycja jest kierowana do osób, które nie mogą się przygotowywać w rytmie parafialnym.  Spotkanie odbywać się będą od 19 października w poniedziałki o godz. 18.00 przy ul. Skorupki 13/1.

4. Warunkiem przyjęcia sakramentów - I komunii czy bierzmowania jest uczestniczenie kandydatów w katechezie szkolnej.

5. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 24 października 2020 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00

6. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej w sobotę 31 października o godz. 19.00. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem The HolyŁódź.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia. Jest też prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczów czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

8. Planowana na 14 listopada 2020 r. jubileuszowa pielgrzymka do Warszawy z racji pandemicznych została odłożona na przyszły rok.

9. Podziękowania dla Panów Jana Nockowskiego i Dariusza Mroczka za wysprzątanie pomieszczenia pod sklepikiem, gdzie przebiega część instalacji ogrzewania.

10. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i piękne kwiaty dla mieszkańców Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.