Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła 18 lipca 2021 r.

18/07/2021 | Administrator

• 22 lipca święto św. Marii Magdaleny
• 23 lipca święto św. Brygidy, zak, Patronki Europy
• 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dz

1. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu. W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.

2. Zakończyły się prace związane z malowaniem dachu. Powierzchnia została umyta, odtłuszczona, położony został specjalny podkład, a następnie warstwa farby. Bardzo dziękuję panu Stanisławowi Kalużnemu, który podjął się realizacji tej ważnej inwestycji i ją sfinansował. Środki zebrane na ten cel przeznaczone zostaną na opłacenie montażu i dostrojenia organów, a także na planowaną za dwa lata inwestycję położenia w prezbiterium posadzki granitowej i jego pomalowania.

3. Za tydzień 25 07 z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.

4. Zostały pomalowane ściany boczne w nawie głównej kościoła. Dziękuję osobom, które podjęły się tego dzieła: Dariuszowi Mroczkowi, Wincentemu Musiałowi, Sławomirowi Adamczewskiemu, Marzenie Stęcel, Kacprowi Borysowi, Kamilowi Mroczkowi. Dziękuję za sprzątanie po malowaniu paniom: Marzenie Stęcel i Barbarze Sołdon. Położono również dźwigary pod podłogę modrzewiową na chórze za co dziękuję panom Marianowi i Piotrowi Karpińskim. Jutro będzie montowana podłoga. 6 sierpnia z renowacji wróci obraz św Józefa z pozłacaną ramą, który umieszczony zostanie ostatecznie w kaplicy św. Józefa. Powstanie ona w lewej nawie transeptu, gdzie obecnie stoją organy.

5. Szczególne podziękowania dla Strażaków ze Skoszewskiej OSP za usunięcie przewróconej lipy na parkingu przykościelnym i usuwanie wszelkich zniszczeń spowodowanych przez burze. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że teren parkingu osiem lat temu został wydzierżawiony za zgodą Kurii, Gminie Nowosolna na okres 25 lat.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i przepiękne kwiaty Państwu Ciosek wraz z synami: Hubertem i Wiktorem. W następnym tygodniu kwiaty zafundują młodzi z sobotniego ślubu, a służbę sprzątania podejmą mieszkańcy Janowa.