Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocy 18 kwietnia 2021 r.

18/04/2021 | Administrator

• 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha bp i m. Głównego Patrona Polski

1. Rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:30 zapraszam na spotkanie na plebanię osoby należące do Rady Parafialnej.

3. Zorganizowanie uroczystości I Komunii św. w terminie wiosennym jest możliwe przy zachowaniu przepisów sanitarnych w związku z epidemią korona-wirusa. Zachęcamy zatem, aby po uzgodnieniu z rodzicami dzieci Msze św. I Komunijne organizować w mniejszych grupach w niedziele lub inne dni tygodnia. Możliwe jest także organizowanie uroczystości I Komunii św. dla kilkorga lub pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny. Do Księdza Proboszcza należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia.
Ks. Hubert Kempiński
Sekretarz Wydziału Duszpasterstwa
Archidiecezji Łódzkiej

4. Trwają prace przy montowaniu organów. Zamontowano wiatrownice i skrzynię na miech, w środę zostanie przesunięty kontuar do którego zostaną zainstalowane rurki łączące go z poszczególnymi głosami. Na przełomie maja i czerwca zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji..

5. 23 kwietnia w piątek wieczorem po Mszy św będzie celebrowana w naszym kościele Droga Światła prowadzona przez WNMP.

6. W następnej kolejności do sprzątania kościoła służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.