Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela zwykła 17 października 2021r.

17/10/2021 | Administrator

• 18 października święto św Łukasza Ew, patrona Służby Zdrowia,
• Na Mszy św o 17:30 będziemy modlić się za wszystkich związanych z opieką medyczną
• 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, pr
• 22 października wspomnienie św Jana Pawła II.

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną w poniedziałek 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

2. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy, na początku pracy zawodowej) do udziału w spotkaniach: Kobiety kobietom, które cyklicznie odbywać się będą w każdy trzeci wtorek miesiąca w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Pierwsze spotkanie, 19 października, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, po której gościem spotkania będzie s. Anna Maria Pudełko AP – psychopedagog powołań, autorka książek dla kobiet, w których porusza temat relacji międzyludzkich i relacji z Bogiem.

3. Dzisiaj o godz. 12:00 Msza św z poświęceniem różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św, po Mszy spotkanie z rodzicami.

4. W Dzień Papieski odbyła się zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano do puszek 850 PLN na pomoc dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży.

5. 24 października obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Z tej racji zbiórka ofiara na potrzeby misji.

6. Za trzy tygodnie będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o składanie wypalonych zniczy i suchych kwiatów w odpowiednie miejsca. Nieraz śmieci zostawiane są w różnych, nieprzeznaczonych do tego miejscach. Niestety wystąpiły trzytygodniowe opóźnienia związane z renowacją głównej cmentarnej alei. Mam nadzieję, że w tym tygodniu pracę zostaną wykonane.

7. Należą się też podziękowania mieszkańcom Sierżni za szczegółowe sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, podziękowania za sprzątanie liści dla państwa Elżbiety i Sławomira Patora ze Strykowa.