Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020 r.

17/05/2020 | Administrator

• 18 maja Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II, o godz. 17:00 omówimy różaniec dziękczynny za życie i pontyfikat Wielkiego Papieża, Litania Loretańska będzie recytowana
• 22 maja wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zak, rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
• W przyszłą Niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Ze względu na nowe rozporządzenia, związane z powierzchnią obiektów sakralnych, w naszym kościele, każdorazowo może uczestniczyć w liturgii 30 osób, nie wliczając w to służby liturgicznej.

2. 13 maja po Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się Procesja Fatimska. Proszę o zachowanie odpowiednich odległości.

3. W minionym tygodniu zostały wykonane prace związane z zainstalowaniem instalacji fotowoltaicznej. Do tej inwestycji przyznano dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 32000 PLN. Rozpoczęły się prace przy ociepleniu organistówki. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie panom: Janowi Sobierajskiemu, Józefowi Sołdonowi, Mariuszowi Lesiakowi, Grzegorzowi Kowalskiemu, Jarosławowi Prostańskiemu, Adamowi Ciesielskiemu, Jackowi Żaromińskiemu, Tadeuszowi Bileckiemu, Damianowi Bileckiemu, Łukaszowi Stano, Markowi Adamczewskiemu, Adamowi Niewiadomskiemu, Stefanowi Żeromińskiemu. Szczególne podziękowania dla pana Zbigniewa Żeromińskiego za naprawę i wyczyszczenie rynien nad zakrystiami, prezbiterium, a także na plebanii.

4. Zapraszam w sobotę 23 maja na godz. 08:00 osoby chętne do pomocy przy ociepleniu organistówki.

5. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Św. O godz. 17:15 Nabożeństwo Majowe w dni powszednie, a w niedzielę o godz.16:15.

6. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Głogowca. W następnej kolejności podejmą służbę mieszkańcy Janinowa i Buczku.