Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

17/03/2019 | Administrator

• Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:30
• 19 III Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Głównego Patrona AŁ

1. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji w całej Polsce zbierane są dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

2. Wczoraj przez 4 godziny została położona wata ocieplająca na całej powierzchni stropu kościoła, zamontowano siatkę na okiennicach wieży i zastała podłączona nowa lampa oświetleniowa. Bardzo dziękuję za pomoc panom: Mariuszowi Lesiakowi, Sławomirowi Adamczewskiemu, Edwardowi Urbańskiemu, Zbigniewowi Żaromińskiemu, Piotrowi Stęclowi, Grzegorzowi Kowalskiemu, Jackowi Kraska, Dariuszowi Saleckiemu, Janowi Nockowskiemu, Wincentemu Musiałowi, Dariuszowi Mroczkowi.

3. Rozpoczęły się zapisy na dwudniową pielgrzymkę (sobota i niedziela) w dniach 27 i 28 kwietnia br. do grobu bł męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, Drohiczyna, Siemiatycz, Góry Grabarki, Sokółki, Supraśli i Świętej Wody (Wasilkowa). Nocleg w „Bobrowej Dolinie” niedaleko Białegostoku. Koszt 260 PLN. Zaliczka przy zapisie 100PLN. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.

4. W piątek 22 III o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, z rozważaniami, którą, na rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, poprowadzi ojciec Karol Baranowski - Franciszkanin z łagiewnickiego klasztoru. Natomiast 29 III odbędą się dwie Drogi Krzyżowe: o 17:30 i o 20:00 z naszej parafii do parafii w Kalonce.

5. Rekolekcje parafialne dla dorosłych odbędą się od piątku 22 III do niedzieli 24 III. Plan rekolekcji:
22 III piątek - o godz. 17:30 - Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. z nauką;
23 III sobota - od godz. 8:30 możliwość spowiedzi, o 9:00 - Msza św. z nauką; od godz. 17:00 możliwość spowiedzi, o 17:30 - Msza św. z nauką;
24 III niedziela - o godz. 9:00 i 12:00 Msze św. na zakończenie rekolekcji.

6. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się od czwartku 21 III do soboty 23 III. Plan rekolekcji:
21 III czwartek - o godz. 8:00 spotkanie w kościele
22 III piątek - o godz. 8:00 - Droga Krzyżowa w kościele
09 IV wtorek dla uczniów klas VII, VIII i GIM zbiórka o godz. 8:00 na placu przed naszym kościołem i wyjazd na „Arenę Młodych”, powrót około 15:00. Zapisy w szkole i w zakrystii dla uczniów GIM.

7. Poszukiwany jest dom do wynajęcia dla 5-osobowej rodziny, która wraca z Irlandii i pragnie wybudować się w Bartolinie, a także mieszkanie do wynajęcia dla mężczyzny w trudnej sytuacji lokalowej. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

8. Podziękowania dla mieszkańców Warszewic Dużych za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.