Ogłoszenia parafialne II Niedziela zwykła 17 stycznia 2021 r.

17/01/2021 | Administrator

• Rozpoczynamy Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan.

1. Zachęcamy do udziału w następujących nabożeństwach ekumenicznych:

2. 23 stycznia 2021 r. o godz. 18.00, w bazylice archikatedralnej łódzkiej – Ogólnopolskie Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, a kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce,

3. 24 stycznia 2021 r. godz. 18.00, w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowskiej 283) – nabożeństwo w duchu Wspólnoty Taize, któremu przewodniczyć będzie ks. proboszcz Michał Makula, a kazanie wygłosi ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki,

4. Rozpoczęły się prace związane z renowacją organów. Został zdemontowany stary miech i wszystkie głosy. Jest ich ponad 600, ponieważ instrument ten jest 10-cio głosowy, zbudowany został w naszym kościele w lipcu 1947r. Niestety po pracach renowacyjnych w zeszłym tygodniu okazało się, że są bardzo poważne zniszczenia. Kosz naprawy przekracza możliwości parafii - 55 tyś PLN. Zostanie natomiast zamontowany instrument 13-sto głosowy, którego koszt wynosi 35 tyś PLN. Dlatego potrzeba z chóru znieść fisharmonię, kontuar i obecne organy elektryczne. Zapraszam zatem wszystkich chętnych na jutro na godzinę 17:30 na rozbieranie żłobka, choinek i dekoracji świątecznych, aby umieścić w transepcie po prawej stronie obecne organy elektryczne.

5. Jest wystawiony „koszyk wdzięczności” związany z pobranymi serduszkami z „Drzewka Miłosierdzia”. Można z niego pobrać podziękowanie przygotowane przez poszczególne dzieci.

6. Zgodnie z Rozporządzeniem arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w roku 2020/2021 kolędę rozpoczniemy po 17 stycznia 2021.r. Również po tym dniu odbędą się spotkania opłatkowe poszczególnych grup. W tym czasie Msze św. w dni powszednie sprawowane będą o godz. 7:30.

7. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się na plebani spotkanie służby liturgicznej. 22 stycznia w pt o godz. 18:00 zapraszam na plebanię WNMP. Spotkanie opłatkowe z orkiestrą odbędzie się na plebani w sobotę 23 stycznia, natomiast 24 stycznia po Mszy św. O 16:30 zapraszam na plebanię Radę Parafialną.

8. Jest przygotowywany monument w hołdzie parafianom i kapłanom pracującym w naszej parafii. Propozycja tekstu na tablicę jest umieszczona w gablocie.

9. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Teodorowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa.Porządek kolędy od 18 do 23 stycznia 2021r.
18 I poniedziałek, godz. 9:00 - Bartolin, Warszewice Małe
19 I wtorek, godz. 9:00 - Warszewice Duże Wieś
19 I wtorek, godz. 15:30 - Warszewice Kolonia, ul Sosnowa
20 I środa, godz. 9:00 - Sierżnia