Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 r.

16/08/2020 | Administrator

• 17 sierpnia - wspomnienie św. Jacka
• 20 sierpnia - wspomnienie św. Bernarda, op i dK
• 22 sierpnia - wspomnienie NMP Królowej

1. W dniu wczorajszym przeżyliśmy parafialny odpust. Pragnę podziękować za zaangażowanie w prace w kościele, wokół kościoła i wokół plebanii. Przed odpustem została wykonana i zamontowana nieodpłatnie dębowa szafka w zakrystii. To dzieło Pana Andrzeja Sośnickiego. Bardzo dziękuję i przepraszam, że wczoraj nie wspomniałem o tym. Na ręce Pani Dyrektor Zofii Okońskiej składam podziękowania za współpracę ze SP w Starych Skoszewach i wypożyczenie ławek, automatu do dezynfekcji i przygotowanie punktu medycznego. Dziękuję Druhom z OSP za przeniesienie ławek i stołów, a także sprzątanie po odpuście. Bez Ich pomocy trudno wyobrazić sobie to wszystko co było przygotowane. Dziękuję służbie liturgicznej za zaangażowanie w czasie nowenny i liturgii odpustowej. Za wszelkie prace porządkowe i gospodarcze dziękuję Pani Marzenie Stęcel. Wielkie brawa dla naszej parafialnej orkiestry - grali wspaniale, szczególnie pieśni patriotyczne i w nowych strojach wyglądali znakomicie. Ogromna wdzięczność dla osób, które prowadziły stoiska parafialne - dwa z nich Wspólnota NMP i jedno Koło Gospodyń. Nie sposób wymienić wszystkich, którym należą się podziękowania, niech dobry Bóg udzieli łaski całej naszej Wspólnocie parafialnej i wszystkim pielgrzymom.

2. Parafialne Dożynki, odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, będą stoiska z poszczególnych miejscowości. W czasie nowenny nasze parafialne zespoły muzyczne przygotowały niezwykle piękny koncert pieśni Maryjnych. Bardzo proszę by w czasie dożynek również wystąpili - orkiestra, schola liturgiczna, schola 18+ i Wspólnota NMP. Gospodarzami tegorocznego dziękczynienia za plony będą mieszkańcy Starych Skoszew i Janowa. Dlatego proszę o wybranie Starościny i Starosty Dożynek. W przyszłym roku mam nadzieję, że służbę na tym parafialnym święcie podejmą mieszkańcy Sierżni, Bartolina i Warszewic. To Dziękczynienie za pracę i plony będzie niejako kontynuacją parafialnego Odpustu.

3. Zostały ukończone prace przy ociepleniu organistówki. Za co bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pomimo własnych obowiązków. Dzięki Panom: Wojciechowi Gunarskiemu i Przemysławowi Kluczykowi została nieodpłatnie otynkowana organistówka. Za co składam staropolskie „Bóg zapłać”.

4. Należą się też podziękowania za szczegółowe sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła dla mieszkańców Bogini. W czasie służby został poddany renowacji przykościelny parking za co składam ogromne podziękowania wszystkim, którzy się do tego przyczynili. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Borchówki.