Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja 2021 r.

16/05/2021 | Administrator

• Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
• W naszym sanktuarium Wigilia tej Uroczystości rozpocznie się 22 maja 2021r. o godz. 20:00., Msza Św. Za chorych o godz. 22:00.
• Nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.

1. W dniach 16-24 maja, za zachętą Ojca Świętego, chcemy włączyć się w obchody Tygodnia Laudato si’, wieńczącego Specjalny Rok Jubileuszowy. Papież Franciszek w swojej encyklice wzywa nas do troski o ziemię i całe Boże stworzenie, a szczególnie o najuboższych, którzy cierpią z powodu głębokiego kryzysu ekologicznego.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu 8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. (Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)

3. 22 maja o godz. 19:00, przeniesione z 15 maja, rozpocznie się w Janowie Nabożeństwo Majowe połączone z gawędą pani Aldony Plucińskiej - etnograf, kustosza Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

4. Dnia 23 maja o godz. 10:30 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Św. Spowiedź i próba dla dzieci i rodziców w piątek 21 maja o godz. 16:00. Natomiast dnia 30 maja o godz. 10:30 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunię Św.

5. Dziękuję Panu Wojciechowi Gunarskiemu za użyczenie rusztowania niezbędnego przy pracach renowacyjnych prowadzonych na chórze. Dziękuję też za wszelkie prace elektryczne i nie tylko elektryczne mojemu tacie - Marianowi Batolikowi.

6. Trwają prace przy montowaniu organów. Zostały podłączone głosy tzw. Subbasu Na przełomie maja i czerwca zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Jest to konieczna inwestycja bez której pozostałe prace wewnętrz kościoła mogą zostać zmarnowane. Na ten cel na początku czerwca zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar w parafii. Proponowana kwota to 100 PLN od rodziny. Każdego zainteresowanego proszę o złożenie ofiary jaką uważa za stosowną . Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji..

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Sierżni.