Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019 r.

15/12/2019 | Administrator

• Przez czas adwentu o godz. 7:30 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. W sobotę 14 XII wyjątkowo Roraty o godz. 9:00, a od godz. 8:30 możliwość spowiedzi adwentowej, popołudniu spowiedź od godz. 17:00
• 17 XII rozpoczęcie drugiej części Adwentu, dni do 24 XII włącznie przeznaczone są bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego
• 21 XII o 17:30 Msza św. z formularza „za chorych”, po Eucharystii wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „drzewko miłosierdzia”. Pobrano rekordową liczbę 78 serduszek.

2. W ubiegłą niedzielę wolontariusze z Oratorium dla dorosłych sprzedawali ozdoby świąteczne. „Zebraliśmy 2708,72 zł w gotówce, przychodzą też wpłaty na konto” Serdecznie dziękuję Księdzu i proszę o przekazanie podziękowań Parafianom. Pozdrawiam i zapewniam o pamięci w modlitwie” - napisała w mailu s. Katarzyna Salezjanka z Bałuckiej Ochronki. 3. W przyszłą sobotę 21 XII na godz. 10:00 zapraszam osoby, które będą mogły pomóc przy ubieraniu żłóbka, choinek i przygotowaniu kościoła na święta.

4. Bóg zapłać za Ofiary z opłatków mieszkańcom Warszewic - 280PLN, Buczku i Janinowa - 200PLN, Starych Skoszew przy drodze, cmentarzu i Rosyjce - 540 PLN. Wszystkie ofiary z opłatków i kolędy przeznaczone zostaną na rozbudowę systemu ogrzewania w naszym kościele i ocieplenie organistówki. Prace te są dość zaawansowane, wykonano przyłącze gazowe od ulicy do bocznej bramy - koszt to 2700 PLN. Obecnie projektowane jest przyłącze od bramy do kotłowni w kościele - koszt 800 PLN. Niedługo ruszą pracę związane z budową systemu ogrzewania w kościele.

5. Podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu przed kościołem dla mieszkańców Plichtowa.