Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2020 r.

15/11/2020 | Administrator

• 17 XI wpomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, żak
• 18 XI wpomnienie bł Karoliny Kózkówny dz. i m
• 20 XI św Rafała Kalinowskiego, pr
• 21 XI Ofiarowanie NMP, III sobota m-ca: Msza św. z formularza za chorych, po Eucharystii wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie.

1. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN, od przyszłej niedzieli będzie dostępny kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 30 PLN.

2. 22 XI w niedzielą - Chrystusa Króla rozpoczniemy ostani tydzień roku liturgicznego. Na Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Po Mszy św. o godz. 9:00 będzie wystawienie NS, litania do Najś. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.

3. W następną niedzielę do puszek przed kościołem będzie zbiórka ofiar na monument-pomnik dla parafian, którzy przez ponad 620 lat tworzyli naszą parafię i kapłanów w niej pracujących, szczególnie tych podejmujących służbę od początku XX wieku. Monument zostanie postawiony przy Krzyżu na cmentarzu przy kościele.

4. Bardzo dziękuję rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa, za sponsorowanie okrągłego witraża Trójcy Przenajświętszej - zostanie on umieszczony w transepcie po prawej stronie. Po lewej stronie zostanie umieszczony witraż Ducha św., na który również owa rodzina przekazała część funduszy - w sumie 10 tyś PLN, pozostałą część dołożę osobiście. Witraże zostaną wykonane do Świąt Bożego Narodzenia.

5. Od początku adwentu ruszy akcja „Drzewko Miłosierdzi”. W ubiegłym roku udało się przygotować ponad 90 paczek.

6. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla pań: Katarzynie Pastusiak i Zofii Okońskiej. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew za Rzeką.