Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła - 15 września 2019 r.

15/09/2019 | Administrator

• 16 IX – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
• 18 IX - święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski
• 20 IX wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
• 21 IX święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

1. Następne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się 12 X w sobotę od godz. 9:00 do 17:00 połączone z ewangelizacyjnym kursem „Filip”. Obecność na spotkaniu będzie obowiązkowa, Nie ma też możliwości dopisania się do tej grupy. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 17 X na Mszy św. o godz. 18:00. Jeżeli ktoś jeszcze nie dostarczył metryki chrztu, jeśli był ochrzczony w innej parafii, to bardzo proszę o dostarczenie jej jak najszybciej.

2. Abp Grzegorz Ryś zobowiązuje czcigodnych Księży Proboszczów, na terenie których parafii mieszkają rolnicy, aby wysłali swych przedstawicieli na Dożynki Archidiecezjalne, które w tym roku odbędą się 22 września o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej. Każdy wieniec, kosz, czy też inny dar ofiarny powinien mieć w widocznym miejscu napis zawierający następujące dane: parafia, dekanat, proboszcz parafii oraz twórcy wieńca. Wszystkie delegacje otrzymają upominki, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie delegacji u ks. Jarosława Leśniaka – diecezjalnego duszpasterza rolników (tel. 601 305 244). Dlatego proszę, aby z naszej parafii delegacja z przepięknym wieńcem dożynkowym, który zawiera kopię kapliczki z Janowa pojechała na tę uroczystość.

3. 22 września w niedzielę, po Mszy św. o godz. 16:30, zapraszam na spotkanie osoby należące do Rady Parafialnej. Omówimy sprawy związane z przygotowaniem i prze-życiem odpustu parafialnego, tematy związane z IV Synodem Diecezjalnym, a także program wizytacji bp Ireneusza Pękalskiego, która odbędzie się 20 X 2019r.

4. Za dwa tygodnie w niedzielę 29 X na Mszy św. o godz. 12:00 klerycy z roku III otrzymają szatę duchowną - sutannę, a także 2 kandydatów przyjmie święcenia dia-konatu. Liturgii przewodniczyć będzie Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Będzie, to wyjątkowe i historyczne wydarzenie w naszej parafii.

5. 19.09.2019 o godz.19.15 w Multikinie na Mickiewicza możemy obejrzeć na prywat-nym seansie, wraz z osobami z parafii w Kalonce, najnowszy film o św. Ojcu Pio. Po-trzeba minimum 80 osób. Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. Podziękowania za sprzątanie i piękne kwiaty dla mieszkańców Warszewic Dużych. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew: Rosyjki, przy cmentarzu i drodze