Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela zwykła 14 listopada 2021r.

14/11/2021 | Administrator

• 17 listopada wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej, żak
• 18 listopada wspomnienie bł Karoliny Kózkówny, dz i m
• 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, pr, z racji III soboty m-ca, o godz. 17:30 Msza św z formularza „za chorych”, po niej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

1. W dniu dzisiejszym przyjechała do nas „Drużyna Gaudete”, Fundacja AMDG - Harcerstwo Niepokalanej. Weronika i Rafał Lewandowscy, założyciele Fundacji, wraz ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia i od niedawna również Bp. Szymona Stułkowskiego. Na Mszy św o godz. 9:00 zaśpiewają i dadzą świadectwo, a godz. 12:00 na Mszy św. Z udziałem kandydatów do bierzmowania również dadzą świadectwo, a po Mszy św poprowadzą spotkanie z młodzieżą. https://wiekszedobro.pl/ewangelizacyjna-wyprawa-rodzin/

2. Dzisiaj odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz ubogich i z racji solidarności z Kościołem prześladowanym. Można w kruchcie zabrać tytkę miłosierdzia, jeżeli zabraknie toreb to można składać dary dla potrzebujących we własnej torbie. Od I niedzieli adwentu ruszy tradycyjnie akcja „Drzewko Miłosierdzia”.

3. Za tydzień 21 XI zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszach św. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Tego dnia Ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD, będzie je zbierał kleryk, który przyjedzie do naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12:00 zostaną również poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po tej Mszy św krótkie spotkanie z rodzicami.

4. Trwają prace renowacyjne głównej alei cmentarnej. Zostanie położona nowa kostka i zainstalowany odpływ wody opadowej. Na początku grudnia zostaną również wycięte drzewa, na które otrzymaliśmy pozwolenie z Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i naszej Gminy.

5. 11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania państwowości. Dziękuję za przepiękną dekorację Pani Małgorzacie Ciosek i mieszkańcom Starych Skoszew przy drodze , cmentarzu i z Rosyjki za ufundowanie kwiatów. Dziękuję Straży z OSP w Lipinach i Starych Skoszewach za obecność w mundurach i wystawienie pocztów sztandarowych, również podziękowania dla SP w Starych Skoszewach za wystawienie pocztu sztandarowego. Po Mszy św. Za Ojczyznę, odbył się koncert: „Dysonansu”, „Wiączynianki” i „Byszewian”. Jeszcze raz bardzo dziękuję za piękne przeżycia jakich nam dostarczyli, przez aranżację i wykonanie pieśni. Dziękuję Wszystkim za obecność i modlitwę w intencjach Tych, którzy oddali życie za wolność, niezawisłość i niepodległość Polski, a także w intencjach naszej Ojczyzny.

6. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką.