Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

14/03/2021 | Administrator

• 19 III Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Głównego Patrona AŁ.
• Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Drogę Krzyżową przed Mszą św. poprowadzą osoby należące do grup AA ze Strykowa, Głowna, Dmosina i Brzezin.
• 20 III w trzecią sobotę m-ca na Mszy św. Będziemy modlić za chorych, następnie wystawienie NS i modlitwy za chorych
• W następną V niedzielę WP zasłaniamy krzyże i obrazy. Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

1. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15, a po nich Msza św.

2. Jubileuszowa pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. w Uroczystość św. Józefa. W tym dniu o godz. 17.00 nabożeństwo oraz wykład pt.: Święty Józef – patron ludzi pracy poprowadzi ks. Grzegorz Michalski. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Św. Józef jest patronem archidiecezji łódzkiej, czujmy się zatem zaproszeni wszyscy. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich studentów na wielkopostne rekolekcje akademickie „Uwolnić marzenia” w dniach 14-17 marca (niedziela-środa) o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Poprowadzi je o. Paweł Koniarek, dominikanin, duszpasterz akademicki z Gdańska. Ewentualne pytania można kierować na adres: duszpasterstwo.piatka@gmail.com.

4. W sklepiku parafialnym w cenie 20 PLN są do nabycia przepiękne, wykonane ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew - palmy na VI NW. Dochody ze sprzedaży przeznaczone będą na organy parafialne i wsparcie Koła Gospodyń.

5. Dziękuję za złożoną, bezimiennie ofiarę 1000 PLN na remont organów, dziękuję również za deklaracje sponsorowania witrażu na chórze, na którym będą umieszczeni: św. Jan Paweł II, bł Stefan kardynał Wyszyński i bł ks. Jerzy Popiełuszko. Dziękują za składane indywidualne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii. Są również do poprania intencje Żywej Róży.

6. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wystawiona jest Księga Abstynencji, do której można zapisać się podejmując to dzieło na czas WP, m-ca, 6 m-cy, roku lub dożywotnio.

7. 25 III w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w Dzień Świętości Życia, na Mszy św. o godz. 17:30 zostaną Dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i I Komunii św. poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Tego dnia będzie można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji.

8. W piątek 26 III odbędą się Drogi Krzyżowe. Jedna wyruszy z Brzezin o godz. 21:00 - długość trasy to około 44 km, druga wyruszy po Mszy św. O godz. 18:00 w par. św. Marcina w Strykowie. Szczegóły są umieszczone w gablocie parafialnej, a ulotki na stoliku ze zniczami.

9. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Borchówki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew.