Ogłoszenia parafialne VI Niedziela zwykła 14 lutego 2021 r.

14/02/2021 | Administrator

• 17 II Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu.

1. W Środę Popeilcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 i 17:30. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do 3 w tym jeden do syta. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Arch. Łódz.

2. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15, po nim Msza św.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Renowację Misji Miłosierdzia. Program wydrukowany na ulotkach.
Kliknij tu, aby zobaczyć! Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św.

4. W dniu dzisiejszym (14 lutego) rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Będzie wystawiona Księga Abstynencji do której można zapisać się podejmując to dzieło na czas WP, m-ca, 6 m-cy lub roku

5. Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypadający w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 19 lutego 2021 r., będzie przeżywany pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”. Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła. W tym dniu Księża Biskupi będą przewodniczyli następującym modlitwom: abp Grzegorz Ryś – Koronce do Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Św. Faustyny w Łodzi, o godz. 15.00, bp Ireneusz Pękalski – Drodze Krzyżowej w bazylice archikatedralnej, o godz. 19.15, bp Marek Marczak – Drodze Krzyżowej w kościele stacyjnym NSJ w Łodzi (Retkinia), po Mszy św. o godz. 18.00

6. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Zaczynamy już w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową – w kościele fizycznie może uczestniczyć 80 osób (trzeba zapisać się przez formularz), ale będzie też można włączyć się online - transmisja na YouTube i Facebook. Szczegóły na plakacie i w kolejnych ogłoszeniach w najbliższym czasie. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

7. Zgodnie z Rozporządzeniem arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w roku 2020/2021 kolędę rozpoczęliśmy po 17 stycznia 2021.r. Bardzo dziękuję za złożone ofiary mieszkańcom Borchówki 1000 PLN, Jaroszek - 1180 PLN, Starych Skoszew przy drodze i cm - 1740 PLN, Byszew Majątku - 870 PLN, Starych Skoszew tzw „Rosyjki” - 2450 PLN i 100 € a także Nowych Skoszew - 2510 PLN. Ofiary z tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na remont organów i malowanie dachu kościoła.

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Moskwy. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Plichtowa.