Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020 r.

13/12/2020 | Administrator

• 14 XII wspomnienie św. Jana od Krzyża, pr i dK

1. Msze św Roratnie o godz. 7:30. Spowiedź w dni powszednie o godz. 07:00

2. 16 XII o godz. 17:30 będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Wspólnoty Odnowy w Duchu św. - W Sercu Maryi z okazji 10-tej rocznicy powstania. Po Eucharystii Agapa w organistówce.

3. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN i kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 25 PLN. Zachęcam także do nabywania breloczków i magnesów.

4. W Uroczystość Chrystusa Króla na Mszach św. zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Dziękuję osobom, które już podjęły tę posługę i za złożone ofiary mieszkańcom: Teodorowa - 1220 PLN, Plichtowa - 310PLN, Jaroszek - 180 PLN, Janowa - 530 PLN, Starych Skoszew - 600 PLN

5. Od początku Adwentu ruszyła akcja „Drzewko Miłosierdzia” i „Torba miłodzierdzoia”. W tym roku udało się rozprowadzić 50 serduszek. Proszę o dostarczenie darów do 19 XII włącznie.

6. W niedzielę 20 grudnia, na zakończenie rekolekcji adwentowych, zostaną otwarte drzwi jubileuszowe w kościołach stacyjnych. W ramach przyporządkowanych dekanatów włączmy się w te uroczystości. Dla naszego dekanatu jest to Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach (dekanaty: brzeziński, koluszkowski, strykowski)

7. Zapraszam do pomocy w ubieraniu żłóbka i choinek w następny poniedziałek 21 XII na godz. 17:30.

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Nowych Skoszew i Głogowca. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Jaroszek.