Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela zwykła - 13 października 2019 r.

13/10/2019 | Administrator

• 15 X - Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego
• 16 X - wpomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
• 17 X - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m.
• 18 X - święto Św. Łukasza Ew.
• Nabożeństwa Różańcowe odbywają; od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 16:00. Dzisiaj Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o 16:30 i koncercie pieśni Maryjnych. Nie będzie różańca o godz. 16:00. Śpiewy na Mszy Św. będą animować osoby z Zespołu wokalnego "Magnificat" z Kalonki.

1. Jutro zbiórka ministrantów o godz. 17:00
2. Spotkanie dla kandydatów do sak. Bierzmowania odbędzie się we wtorek 15 X o godz. 18:30 - próba, a po niej spowiedź od godz. 19:00.
3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 13 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.
4. W czwartek 17 X na Mszy Św. o godz. 18:00 przez biskupa Ireneusza Pękalskiego, zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Tego dnia różaniec o godz. 17:15, a po nim próba kandytatów do tego sakramentu. Msza Św. za + Jadwigę Godala od uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona w 18 X w piątek o godz. 17:30.
5. Msza św. za chorych tradycyjnie w III sobotę m-ca, a po niej wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie.
6. W następną niedzielę zostanie zakończona wizytacja naszej parafii. W jej ramach odbyła się dwa tygodnie temu wizytacja katechetyczna, zostało do kurii przekazane sprawozdanie ekonomiczno-gospodarcze, a wczoraj pan inżynier Kubicki poddał inspekcji budek kościoła, plebanii i organistówki wraz z książkami budynków i dokumentami potwierdzającymi różnego rodzaju zabezpieczenia. W niedzielę 20 X na Mszy św. O godz. 9:00 Biskup Wizytator - Ireneusz Pękalski przyjmie sprawozdanie proboszcza, Rady Parafialnej, Służby Liturgicznej i Wspólnoty NMP. Po Eucharystii w kancelarii parafialnej zostaną podpisane księgi parafialne i udamy się na cmentarz. Na Mszy św. O godz. 12:00 swoje sprawozdanie przedstawi Orkiestra, Odnowa w Duchu Św. Żywa Róża i Asysta.
7. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
8. Podziękowania za sprzątanie dla mieszkańców Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku. Kwiaty na bierzmowanie i wizytację będą zakupione z funduszu parafialnego.