Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła 13 września 2020 r.

13/09/2020 | Administrator

• Dzisiaj po Mszy św. O 16:30 - Nabożeństwo Fatimskie
• 14 września święto Podwyższenia Krzyża Św. - odpust w Brzezinach o godz. 18:00
• 15 września wspomnienie NMP Bolesnej
• 16 września wspomnienie Korneliusza, pap. I Cypriana , bp
• 18 września święto św. Stanisława Kostki, zak, Patrona Polski
• 19 września o godz. 18:00 - Msza w intencji chorych, wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie

1. Na godzinę 16:00 w poniedziałek 14 września zapraszam na próbę dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Następna próba w środę 16 września. W sobotę 19 września o godz. 16:00 - nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź, 20 września o godz. 10:30 - I Komunia św.

2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 81. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w czwartek 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

3. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które w tym roku odbędą się w Archikatedrze Łódzkiej w niedzielę 27 września o godz. 12.30.

4. Parafialne Dożynki odbyły się w ubiegłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, zostały zorganizowane stoiska z poszczególnych miejscowości, także stoisko z Oratorium przy Łódzkiej Ochronce. Na tablicę upamiętniającą zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii przekazano środki finansowe: z Teodorowa - 1098PLN, z Bogini - 552 PLN, z Byszew - 563 PLN i Starych Skoszew - 530 PLN. Dziękuję Wszystkim dzięki którym te uroczystości mogły się odbyć, szczególnie: pani Reginie Piątkowskiej i Grażynie Kraska, Starościnie - pani Jolancie Kurzejamskiej i Staroście - panu Andrzejowi Sośnickiemu, Barbarze Sołdon z Kołem Gospodyń, panu Józefowi Kurzejamskiemu za udostępnienie przyczepy na scenę, wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Stare Skoszewy na czele z panem Michałem Nowackim, Sławomirem Adamczewskim i Elżbietą Prostańską, państwu Lesiakom z dziećmi, państwu Mroczkek, Teresie i Zbigniewowi Żeromińskim, WNMP, zespołom parafialnym, orkiestrze i wszystkim którzy przygotowali przysmaki na stoiska.

5. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i przepiękny wystrój dla mieszkańców Byszew. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice dzieci pierwszokwomunijnych.