Ogłoszenia parafialne XI Niedziela zwykła 13 czerwca 2021 r.

13/06/2021 | Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17:15, w niedziele o godz. 16:15
• Dzisiaj 13 czerwca obchodzimy 34 rocznicę pobytu Jana Pawła II w mieście Łodzi, po Mszy św. O 16:30 Nabożeństwo Fatimskie.

1. W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadził w posługę akolity 16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego, wśród nich był także nasz Szafarz Dariusz Mroczek.

2. 19 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dekanalne Święto Młodych. Chętnych proszę o sponsorowanie kiełbasek na ognisko lub ciasta. 20 czerwca w niedzielę, będą obecne siostry urszulanki SJK z relikwiami św. Urszuli Ledóchowskiej. Na każdej Mszy św. Wygłoszą w ramach homilii słowo, a po Mszach św będą rozprowadzać publikacje związane z osobą i dziełami założycielki ich zgromadzenia. 27 czerwca zostali zaproszeni przedstawiciele grup AA, którzy dadzą świadectwo trwania z Bogiem w trzeźwości, po Mszy św o 12:00 odbędzie się piknik trzeźwościowy.

3. W następną niedzielę po Mszy św. O godz. 16:30 zapraszam na spotkanie na plebanię przedstawicieli Rady Parafialnej, a także orkiestry i straży pożarnej w celu omówienia przygotowań do parafialnego odpustu i parafialnych dożynek.

4. Realizowane są prace związane z remontem organistówki. Została położona warstwa siatki i kleju, okopane fundamenty, aby dookoła położyć kostkę i dokończyć tynkowanie. Dziękuję za te prace panom z orkiestry: Adamowi Ciesielskiemu, Jackowi Żaromińskiemu i Markowi Adamczewskiemu.

5. Trwa zbiórka na malowanie dachu. Serdeczne podziękowania za złożone ofiary mieszkańcom: Bartolina - 1400PLN, Warszewic Małych - 800 PLN, indywidualne ofiary z dwóch tygodni - 4800 PLN. Listy do poszczególnych miejscowości są w zakrystii. Bardzo dziękuję osobom, które przeprowadzają zbiórkę, bo spotykają się z różnym przyjęciem.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starych Skoszew, dziękuję za piękne kwiaty młodym, którzy zawarli sakrament małżeństwa w Uroczystość NSJ. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew za rzeką.