Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła 12 września 2021r.

12/09/2021 | Administrator

• 13 września po Mszy św. O godz. 17:30 - Nabożeństwo Fatimskie
• 14 września święto Podwyższenia Krzyża Św, odpust w kościele farnym w Brzezinach
• 15 września wpomnienie MB Bolesnej
• 16 września wspomnienie św Korneliusza pap i Cypriana bp, męczenników
• 18 września święto św Stanisław Kostki, zak, patrona dzieci i młodzieży - Msza św za chorych w III sob m-ca, a po niej modlitwy o uzdrowienie

1. W następną niedzielę, z racji na poprzedzające ją święto, na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Tego dnia rozpoczną się również w Brzezinach w par Podw. Krzyża Św. Rekolekcje ewangelizacyjne - plakat i program w gablocie.

2. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów dzisiejszego wydarzenia, Starościnie - Pani Jolancie Lesiak i Staroście - Panu Sławomirowi Adamczewskiemu, Pani Reginie Piątkowskiej jak również KołuGW z Byszew, za wieniec i scenariusz, a także koordynację działań, Panu Józefowi Kurzejamskiemu za udostępnienie platformy i przyczepy na scenę, Pani Elżbiecie Ojrowskiej za użyczenie bryczki i przyprowadzenie zwierząt, Pani Małgorzacie Kaplińskiej za plakaty i ozdoby, Paniom: Małgorzacie Kujawiak, Joannie Miśkiewicz i Teresie Ciesielskiej za przepiękne przyozdobienie kościoła, pani dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie stolików i wszelką pomoc, na ręce Druha Prezesa Michała Nowackiego za wszelką pomoc i służbę naszej OSP przygotowanie toru przeszkód,……………………., scholi 18+ i orkiestrze, Oli i Panu organiście za muzykę i śpiew w czasie liturgii, służbie liturgicznej…….., osobom ze stajni w Nowych Skoszewach

3. Dziękuję za przygotowanie przez WNMP stanowisk do zabawy i loteriii, dziękuję za przygotowanie stoisk z poszczególnych miejscowości i przekazanie zebranych pieniędzy: ze Starych Skoszew - 430 PLN, Bogini z Głogowcem - 1503,60 PLN; Byszew, Janowa i Plichtowa -1165,90 PLN , Moskwy sołectwa - 243PLN, Moskwy - 672PLN, Teodorowa - 1020 PLN, osobom ze stajni w Nowych Skoszewach - 262,90 PLN, a także wspólne przygotowanie stoiska orkiestry i strażaków - 1101, 60 PLN. Ofiary zostaną przeznaczone na rewitalizację głównej alei na cmentarzu i furtki od strony północnej. Dziękuję za przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostały pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony jest kontynuacją parafialnego Odpustu.

4. Od dzisiaj tj 12 września do niedzieli 3 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 3 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

5. Należą się też podziękowania mieszkańcom Byszew za szczegółowe sprzątanie kościoła i posprzątanie terenu wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.