Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

12/05/2019 | Administrator

• Nabożeństwa Majowe w dni powszechne o godz. 17:15, w niedzielę i uroczystości o godz. 16:15. Będą też sprawowane nabożeństwa przy kapliczkach: w Teodorowie 12 V o godz. 18:30 - msza św za wszystkich zmarłych ze wsi Teodorów i nabożeństwo, 18 V o godz. 19:45 w Moskwie.
• 14 V święto św. Ap Macieja.
• 16 V Święto św. Andrzeja Boboli pr i m., Patrona Polski

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 7 alumnom roku piątego. Natomiast w sobotę 25 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, a Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę. Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 17:30 - Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

3. 18 V w trzecią sobotę m-ca o godz. 17:30 Msza św. za chorych za przyczyną MB Skoszewskiej, po Eucharystii wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. W trakcie zebrania przewidziany jest egzamin dopuszczający do przyjęcia sakramentów.

5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 24 V maja po Mszy św. o godz. 17:30.

6. Jest przeprowadzana zbiórka ofiar na remont zakrystii i remont organistówki, na której został zmodernizowany dach i położone pokrycie z blachy. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii.

7. Podziękowania dla mieszkańców Plichtowa za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew przy drodze.