Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

11/10/2020 | Administrator

• 13 X wsp. Bł Honorata Koźmińskiego, zak, tego dnia nie będzie różańca o godz. 17:00, po Mszy świętej o godz. 17:30 pójdziemy w ostatniej w tym roku Procesji Fatimskiej.
• 15 X wsp św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
• 16 X wsp św. Jadwigi Śląskiej
• 17 X wsp św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m., tego dnia z racji na III sob m-ca Msza św. Za chorych, a po niej wystawienie NS i modlitwy za chorych

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

2. Od 1 października przyjmowane są intencje i wypominki na nowy rok 2021.

3. na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie różańców dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. Po Mszy w kościele spotkanie z rodzicami.

4. Warunkiem przyjęcia sakramentów - I komunii czy bierzmowania jest uczestniczenie kandydatów w katechezie szkolnej.

5. W czwartek 8 X do renowacji został przekazany obraz św. Józefa. W przyszłości będzie znajdował się jako główny w kaplicy pod Jego wezwaniem.

6. Sanktuarium Świętości Życia (ul. Łagiewnicka 197/201) oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, szczególnie w wyniku poronienia, do udziału w modlitwie w ich intencji 17 października o godz. 15.00. W programie: adoracja, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia. Jest też prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczów czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

8. W następną niedzielę rozpoczniemy tydzień misyjny. Zbiórka ofiar do puszek na misje.

9. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła dla mieszkańców Bartolina.