Ogłoszenia parafialne XV Niedziela zwykła 11 lipca 2021 r.

11/07/2021 | Administrator

• 12 lipca wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu bp i m
• 13 lipca wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta Pustelników, po Mszy św wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie
• 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury bp i dK
• 16 lipca wspomnienie św. NMP z góry Karmel
• Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają pary narzeczonych do udziału w wakacyjnym przygotowaniu do małżeństwa w formie Wieczorów dla Zakochanych. Wieczory będą prowadzone w formie online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 13 lipca do 5 sierpnia br. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
• Zakończyły się prace związane z malowaniem dachu. Powierzchnia została umyta, odtłuszczona, położony został specjalny podkład, a następnie warstwa farby. Bardzo dziękuję panu Stanisławowi Kalużnemu, który podjął się realizacji tej ważnej inwestycji i ją sfinansował. Środki zebrane na ten cel przeznaczone zostaną na opłacenie montażu i dostrojenia organów, a także na planowaną za dwa lata inwestycję położenia w prezbiterium posadzki granitowej i jego pomalowania.
• Trwa parafialna zbiórka. Serdeczne podziękowania za złożone ofiary mieszkańcom: Buczku i Janinowa - 1400 PLN, Warszewic - 1100 PLN, indywidualne ofiary 400 PLN. Bardzo dziękuję osobom, które przeprowadzają zbiórkę, bo spotykają się z różnym przyjęciem.
• Zostały wyprane i wyprasowane wszystkie alby i komże służby liturgicznej za co bardzo dziękuję Marzenie Stęcel. Mam nadzieję, że do odpustu zachowają swoją odzyskaną biel.
• Za dwa tygodnie 25 lipca z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.
• Dziękuję za sprzątanie mieszkańcom Nowych Skoszew. Dziękuję Państwu Młodym z wczorajszego ślubu za kwiaty i zapewnienie sprzątania schodów po wystrzale konfetti. W następnym tygodniu do sprzątania kościoła i ozdobienia zgłosiła się rodzina Ciosków.