Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020 r.

10/05/2020 | Administrator

• 14 05 święto św. Macieja Apostoła
• 16 05 święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski

1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
Drodzy Siostry i Bracia, Ojciec Święty Franciszek minionej niedzieli po modlitwie Regina Caeli zachęcił nas: "Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu oraz uczynków miłosierdzia, by błagać Boga o dopomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa". Proszę Was, odpowiadając na prośbą Ojca Świętego podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji. Wszystkim, którzy włączą się w to wspólne dzieło z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Wasz Arcybiskup Grzegorz

2. Ze względu na nowe rozporządzenia, związane z powierzchnią obiektów sakralnych, w naszym kościele, każdorazowo może uczestniczyć w liturgii 20 osób, nie wliczając w to służby liturgicznej.

3. 13 maja po Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się Procesja Fatimska. Proszę o zachowanie odpowiednich odległości.

4. W piątek po wieczornej Eucharystii uczestniczyć będziemy, nie wychodząc z ławek, w kościele w Drodze Światła.

5. Zapraszam w sobotę 16 maja na godz. 10:00 osoby chętne do pomocy w oczyszczeniu rynien przy kościele, plebanii i budynkach gospodarczych, rozpoczną się również prace przy ociepleniu organistówki. Materiały do ocieplenia zostały kupione już wcześniej, po atrakcyjnej cenie dzięki uprzejmości pana Pawła Florczaka.

6. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Św. O godz. 17:15 Nabożeństwo Majowe w dni powszednie, a w niedzielę o godz.16:15.

7. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Głogowca.