Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

10/03/2019 | Administrator

• Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:30

1. Wczoraj 9 marca oczyściliśmy i zabezpieczyliśmy strop. Przez 4 godziny zostało wyniesione kilkadziesiąt wiader śmieci. Bardzo dziękuję za pomoc panom: Edwardowi Urbańskiemu, Zbigniewowi Żaromińskiemu, Ryszardowi Pastusiakowi, Janowi Nockowskiemu, Mariuszowi Lesiakowi, Wincentemu Musiałowi, Dariuszowi Mroczkowi. Rozkładać wełnę będziemy 16 marca, również w sobotę od godz. 10:00. Zapraszam chętnych do pomocy.

2. Od dzisiaj rozpoczynają się zapisy na dwudniową pielgrzymkę (sobota i niedziela) w dniach 27 i 28 kwietnia br. do grobu bł męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, Drohiczyna, Siemiatycz, Góry Grabarki, Sokółki, Supraśli i Świętej Wody (Wasilkowa). Nocleg w „Bobrowej Dolinie” niedaleko Białegostoku. Koszt 260 PLN. Zaliczka przy zapisie 100PLN. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.

3. W 6. rocznicę wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową w środę 13 marca o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

4. W piątek 15 III Msza św. o godz. 17:30, po niej Droga Krzyżowa, z dłuższymi rozważaniami, którą poprowadzą osoby należące do AA.

5. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

6. Rekolekcje parafialne dla dorosłych odbędą się od piątku 22 III do niedzieli 24 III. Plan rekolekcji:
22 III piątek - o godz. 17:30 - Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. z nauką;
23 III sobota - od godz. 8:30 możliwość spowiedzi, o 9:00 - Msza św. z nauką; od godz. 17:00 możliwość spowiedzi, o 17:30 - Msza św. z nauką;
24 III niedziela - o godz. 9:00 i 12:00 Msze św. na zakończenie rekolekcji.

7. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się od czwartku 21 III do soboty 23 III. Plan rekolekcji:
21 III czwartek - o godz. 8:00 spotkanie w kościele
22 III piątek - o godz. 8:00 - Droga Krzyżowa w kościele
09 IV wtorek dla uczniów klas VII, VIII i GIM zbiórka o godz. 8:00 na placu przed naszym kościołem i wyjazd na „Arenę Młodych”, powrót około 15:00. Zapisy w szkole i w zakrystii dla uczniów GIM.

8. Podziękowania dla mieszkańców Warszewic Dużych za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła.