Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

9/12/2018 | Administrator

• 13 XII św. Łucji dz. i m. • 14 XII św. Jana od Krzyża pr i dK

1. Są w sklepiku świece Caritas (mała - 5 PLN, duża 12 PLN, „piramida” i „kolumna” po 13 PLN).

2. Przez czas adwentu, o godz. 7:30 będą sprawowane Msze św. wotywne o Matce Bożej - Roraty

3. W dzisiejszą niedzielę suma odpustowa ku czci św. Barbary o godz. 12:00. Poprowadzi ją ks. kanonik Mariusz Szcześniak, proboszcz parafii św. Wojciecha w Łodzi.

4. Przy miejscu przewodniczenia stanęło "drzewo serc”. Zadaniem ofiarodawcy, który zabierze z drzewka serce, będzie przygotowanie dla wybranego dziecka wymarzonego prezentu pod choinkę. Darczyńcami mogą być osoby indywidualne, rodziny bądź grupy osób. Prezenty, koniecznie z przypiętymi sercami, proszę przynosić do przyszłej niedzieli.

5. 14 XII o godz. 18:00 w kościele rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Od mieszkańców Bogini otrzymałem maila w sprawie budowy hotelu pracowniczego. Oto jego fragment: „…zwracamy się do księdza z ogromną prośbą o przekazanie członkom parafii informacji o mającym się odbyć spotkaniu, które po naszych pismach zaproponował Urząd Gminy Nowosolna. Ma się ono odbyć 12 grudnia 2018 o godz.19 w OSP Stare Skoszewy. … Mamy nadzieję, że inwestor odpowie na pytania wszystkich mieszkańców, którzy obawiają się napływu tak dużej ilości gości. Pozdrawiamy, Szczęść Boże Mieszkańcy Bogini, Byszew i Starych Skoszew.”

7. Zachęcam do nabywania parafialnego kalendarza - cegiełki. Zdjęcia do kalendarza wykonał Diakon Kamil.

8. Od 26.09 do 05.10 2019r. odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Koszt ok. 5000 PLN. Zapisy po świętach w parafii na Kalonce.

9. W związku z listopadową zbiórką ofiar na maty grzewcze, listy do poszczególnych miejscowości są do odbioru w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości 1220 PLN mieszkańcom Janowa. Natomiast mieszkańcy Bartolina za opłatki złożyli ofiarę 250 PLN.

10. Dzisiaj, z racji dnia modlitw za Kościół na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek na jego potrzeby.

11. Podziękowania dla mieszkańców Teodorowa za piękne kwiaty i sprzątanie kościoła.