Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2020 r.

09/08/2020 | Administrator

• 10 sierpnia - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
• 11 sierpnia - wspomnienie św. Klary, dz
• 14 sierpnia - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, pr i m
• 15 sierpnia - Uroczystość Odpustowa Wniebowzięcia NMP, Dzień Wojska Polskiego, 100. rocznica Cudu nad Wisłą, błogosławienie ziół i kwiatów na Mszach św o godz. 9:00, 12:00 i 16:30.

1. Trwa Nowenna i bezpośrednie przygotowania do tegorocznego parafialnego odpustu na który został zaproszony Abp Senior Władysław Ziółek. Z tej racji pragnę podziękować za zaangażowanie w prace w kościele, wokół kościoła i wokół plebanii. Dziękuję za pielęgnowanie roślin pani Ewie Kowalskiej i Iwonie Kubickiej, a także Pani Zofii Nowickiej. Na odpust przygotowane będą dwa telebimy na zewnątrz kościoła, aby zachować rygory związane ze zgromadzeniami. Bardzo prosimy dnia 15 sierpnia o gromadzenie się, po przejściu nawą główną i przywitaniu przed Obrazem MB Skoszewskiej - na zewnątrz kościoła. Przypominamy o komunikacie Kurii - „podczas celebracji liturgicznych sprawowanych w kościołach i kaplicach: uczestnicy liturgii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych, […], szafarze Komunii świętej mają obowiązek zdezynfekować dłonie, pracownicy kancelarii (duchowni i świeccy) oraz petenci mają obowiązek noszenia maseczek. Bardzo proszę, aby z poszczególnych miejscowości przygotować po dwa ciasta, które można po pokrojeniu spakować w jednorazowe pojemniki. Została podjęta decyzja, ze względów epidemicznych, by nie gotować na Odpust Skoszewskiego Żuru. Mamy nadzieję, że będziemy mogli go przygotować na parafialne Dożynki, które odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, gdzie osoby z poszczególnych miejscowości mogą przygotować stoiska. To Dziękczynienie za pracę i plony będzie niejako kontynuacją parafialnego Odpustu.

2. Zostały ukończone prace przy ociepleniu organistówki. Pomalowano farbą podkładową ściany. Za co bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pomimo własnych obowiązków. Dziękuję osobom, które w dniu wczorajszym podjęły służbę: Jarosławowi Prostańskiemu, Jarosławowi, Niewiadomskiemu, Józefowi Sołdonowi, Pawłowi Borysowi z synem Kacprem i Dariuszowi Mroczkowi. Dziękuję za wypożyczenie rusztowań Janowi Sobierajskiemu. Dziękuję Państwu Patora ze Strykowa za renowację parapetów pod witrażami.

3. Zostały uszyte stroje dla orkiestry, jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do ich wykonania serdeczne Bóg zapłać.

4. Należą się też podziękowania za szczegółowe sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i piękne kwiaty dla mieszkańców Bogini.