Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocy 9 maja 2021 r.

09/05/2021 | Administrator

• Dzisiaj o godz. 16:30 Msza św będzie animowana przez wspólnotę Samuel. Będzie również transmisja przez internet.
• W trzy kolejne dni poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są Dni Krzyżowe. Jest to czas modlitw błagalnych o dobre urodzaje, które zapewnią nam dostatek chleba powszedniego. Dni Krzyżowe są rozwinięciem codziennego wołania do miłosiernego Boga: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Zaprowadzono je w Galii, w obliczu groźby głodu po gwałtownych klęskach żywiołowych, trzęsieniach ziemi i wojnach. Zainicjował je ok. 450 r. św. Mamert, biskup Vienne. Z upływem czasu przeszły do liturgii rzymskiej i upowszechniły się w całym kościele.
• 13 maja po Mszy św. O godz. 17:30 Nabożeństwo Fatimskie. Proszę przynieść na nie zabezpieczone świece.
• 14 maja święto św Macieja, ap. Rozpocznie się tego dnia Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
• Nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.

1. Jubileuszowa pielgrzymka rodzin i dzieci do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. W tym dniu o godz. 11.00 wykład pt.: Małżeństwo – kontrakt czy przymierze wygłosi ks. dr Robert Jaśpiński, po którym o godz. 12.00 Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.

2. Zorganizowanie uroczystości I Komunii św. w terminie wiosennym jest możliwe przy zachowaniu przepisów sanitarnych w związku z epidemią korona-wirusa. Zachęcamy zatem, aby po uzgodnieniu z rodzicami dzieci Msze św. I Komunijne organizować w mniejszych grupach w niedziele lub inne dni tygodnia. Możliwe jest także organizowanie uroczystości I Komunii św. dla kilkorga lub pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny. Do Księdza Proboszcza należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia. Z wyrazami szacunku Ks. Hubert Kempiński, Sekretarz Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej

3. W związku z tym będą 9 i 16 maja o godz. 10:30 dodatkowe Msze św. dla dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicowych wraz rodzicami.

4. Dziękuję Panu Janowi Nockowskiemu za poprowadzenie instalacji elektrycznej zasilającej silnik organów. Dziękuję za pomalowanie chóru Panu Dariuszowi Mroczkowi, Wincentemu Musiał, Janowi Nockowskiemu.

5. Trwają prace przy montowaniu organów. Został podłączony specjały silnik z wentylatorem umożliwiającym wytworzenia ciśnienia w miechu. Dla naszego instrumentu zostało ustalone ciśnienie na poziomie 90 mm Słupa Wody. Zagrały też pierwsze głosy, również tzw. pryncypał od którego nastąpi strojenie pozostałych piszczałek. Wydają dźwięk stanowczy i pełny, przenikliwy, niepodobny do dźwięku żadnego innego instrumentu. Na przełomie maja i czerwca zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji..

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.