Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 2019 r.

8/12/2019 | Administrator

• Przez czas adwentu o godz. 7:30 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. W sobotę 14 XII wyjątkowo Roraty o godz. 9:00, a od godz. 8:30 możliwość spowiedzi adwentowej, popołudniu spowiedź od godz. 17:00
• 12 XII wspomnienie NMP z Guadalupe
• 13 XII wspomnienie św. Łucji, dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego
• 14 XII wspomnienie św. Jana od Krzyża, pr. I dK

1. Dzisiaj na każdej mszy św. zostaną poświęcone opłatki, będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 5 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 13 PLN). Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na rozbudowę systemu ogrzewania w naszym kościele i ocieplenie organistówki.

2. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji „drzewko miłosierdzia”, można pobrać przygotowane serca i wykonać indywidualny prezent dla dziecka wypisanego na sercu. Do prezentu proszę przymocować serce i dostarczamy do kościoła lub na plebanię do 15 XII włącznie.

3. Od października br. siostry Salezjanki z Bałuckiej Ochronki, wraz z wolontariuszami otworzyły nowe dzieło, jakim jest Oratorium dla dorosłych. Jego celem jest wsparcie rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola i oratorium, a także byłych wychowanków Ochronki Bałuckiej. To miejsce, w którym każdy dorosły czuje się przyjęty i zaakceptowany wraz z jego osobistą historią życia, nawet tą najtrudniejszą. Gdzie otrzymuje siłę i pomoc, aby zmieniać życie swoje i swoich dzieci, zaczynając od np. nauki gotowania, poprzez wzmacnianie kompetencji rodzicielskich, kończąc na wsparciu duchowym i emocjonalnym. Dzisiaj osoby z Oratorium będą sprzedawały wykonane przez siebie ozdoby świąteczne, aby zebrać środki na funkcjonowanie i rozwój tego dzieła.

4. Można nabywać świece Caritas (mała - 5 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 13 PLN). Bóg zapłać za Ofiary z opłatków mieszkańcom Bartolina - 470 PLN i Bogini - 490 PLN, wszystkie ofiary z opłatków i kolędy przeznaczone zostaną na rozbudowę systemu ogrzewania w naszym kościele i ocieplenie organistówki. Prace te są dość zaawansowane, wykonano przyłącze gazowe od ulicy do bocznej bramy - koszt to 2700 PLN. Obecnie projektowane jest przyłącze od bramy do kotłowni w kościele - koszt 800 PLN. Niedługo ruszą pracę związane z budową systemu ogrzewania w kościele.

5. Podziękowania za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty na Uroczystość NPNM dla mieszkańców Teodorowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Plichtowa